Juniorka Čepelová na US Open úspešná vo dvojhre aj

AKTUALIZOVANÉ o 10:29

NEW YORK 11. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Jana Čepelová stále nepozná na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku trpkosť prehry. Vo štvrtok bola 16-ročná členka Tenis Komplexu Košice opäť úspešná vo dvojhre aj štvorhre. Štrnásta nasadená Slovenka sa najprv prebojovala do štvrťfinále dvojhry, keď v osemfinálovom 3. kole súťaže dievčat zdolala štvrtú nasadenú americkú hráčku Sloane Stephensovú za 83 minút 4:6, 6:1, 6:0. Čepelová každým dňom prekonáva svoje kariérne juniorské maximum. Doterajším rekordom tejto talentovanej tenistky z úrovne „veľkej štvorky“ bolo 2. kolo na parížskom Roland Garros 2009. Súperkou Čepelovej v súboji o postup do semifinále bude Ruska Daria Gavrilovová.

„V prvom sete som bola nervózna, fúkal vietor, nešlo mi to. Stále som iba doťahovala. Od druhého setu som sa však ´hecla´ a som veľmi spokojná s mojou hrou,“ uviedla J. Čepelová po singlovom osemfinále pre agentúru SITA.

Neskôr bola mladá Slovenka úspešná aj po boku krajanky Chantal Škamlovej, keď vo štvrťfinále štvorhry dievčat zvíťazili nad rovnako nenasadeným domácim párom Kristie Ahnova, Grace Minová 7:6 (3), 3:6, 11:9 v zápasovom tajbrejku. V semifinále si slovenská dvojica zmeria sily s tretím nasadeným rumunsko-thajským párom Elena Bogdanová – Noppawan Lertcheewakarnová.

Dvojhra dievčat – 3. kolo (osemfinále):

Jana Čepelová (14-SR) – Sloane Stephensová (4-USA) 4:6, 6:1, 6:0 za 83 minút

Štvorhra dievčat – štvrťfinále:

Jana Čepelová, Chantal Škamlová (SR) – Kristie Ahnová, Grace Minová (USA) 7:6 (3), 3:6, 11:9 – zápasový tajbrejk, hralo sa 96 minút