Jurčo si dal gólový darček k meninám, prehra ho však mrzí

Tomáš Jurčo
Útočník Detroitu Tomáš Jurčo strieľa gól do siete Colorada. Foto: SITA/AP

DETROIT 7. marca (WEBNOVINY) – Slovenskému hokejistovi Tomášovi Jurčovi sa po návrate z olympijského turnaja v Soči do Detroitu darí. Pravidelne hráva v treťom útoku Red Wings a v štyroch zápasoch po olympijskej prestávke si do štatistík pripísal dva góly a jednu asistenciu. V jednej formácii nastupuje s krajanom Tomášom Tatarom a Rileym Sheahanom.

Je to veľmi dobrá formácia. Kouč nám dáva na ľade dostatok priestoru a my sa mu odvďačujeme gólmi,“ povedal pre web Slovenského zväzu ľadového hokeja HockeySlovakia.sk Tomáš Jurčo, ktorý si dal vo štvrtok darček k piatkovým meninám v podobe gólu do siete Colorada. Detroit síce poslal presným zásahom do vedenia 2:1, z výhry 3:2 po predĺžení sa však tešili hráči Avalanche.

Gól ma potešil, ale bol nanič, keďže sme opäť prehrali zápas, ktorý sme mali v svojich rukách,“ povedal Jurčo a pokračoval: „Škoda, že sme prehrali. Najmä v tomto období, keď musíme zbierať body v boji o play-off a sme na posledných priečkach, ktoré účasť medzi osmičkou najlepších zaručujú. Sled zápasov je nahustený a my musíme bodovať čo najviac, aby sme sa predstavili v boji o Stanleyho pohár. Pokiaľ ide o meniny, tie sa v zámorí neoslavujú a ak by nám aj s Tomášom Tatarom nepísali priatelia či rodina zo Slovenska, ani by sme nevedeli, že ich máme.

Dvadsaťjedenročný Košičan strelil v 23 stretnutiach sezóny v NHL päť gólov. Do konca základnej časti zostáva Detroitu odohrať dvadsať duelov a najmä s Columbusom, Washingtonom, Ottawou a Carolinou v nich bude bojovať o poslednú postupovú priečku do play-off. „Bude to veľmi ťažký boj a my si ho niekedy zbytočne komplikujeme. Tabuľka je poriadne nabitá. Navyše máme zranených Henrika Zetterberga a Pavla Daciuka, ktorí by mali chýbať do konca základnej časti. Aj keď ide o kľúčové osobnosti tímu, sme pripravení s Detroitom vybojovať postup do play-off,“ smelo hovorí pre HockeySlovakia.sk Jurčo.

Počas olympijskej pauzy preradilo vedenie Red Wings slovenského krídelníka na farmu do Grand Rapids. Po skončení prestávky už bol hráčom prvého mužstva a v AHL neodohral žiaden zápas. Za všetkým sú peniaze, klub mu nemusel počas papierového pobytu na farme platiť plný plat. „Vedel som to a nijako ma to nerozhodilo. Dôležité je, že som teraz naspäť a pripravený bojovať najlepšie, ako viem,“ povedal pre HockeySlovakia.sk Jurčo, ktorý by v prípade predčasného konca sezóny v Detroite alebo Grand Rapids rád reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta v máji v Minsku.