K. Kučová skončila v 1. kole kvalifikácie na US Op

NEW YORK 26. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Kristína Kučová nerozšírila počet slovenských tenistov v 2. kole kvalifikácie dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (celková dotácia 21,6 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II). Ešte len 19-ročná Slovenka nepotvrdila v zápase 1. kola proti o rok staršej Ruske Jevgeniji Rodinovej úlohu miernej favoritky a podľahla jej za 88 minút 4:6, 2:6. Víťazka zahrala 8 es a využila 5 z 8 brejkbalov. Do 2. kola trojkolovej newyorskej eliminácie postúpili ešte v pondelok z pôvodného poltucta Slovákov len Lukáš Lacko a Zuzana Kučová. Hneď v úvode sa okrem K. Kučovej rozlúčili aj Dominik Hrbatý, Lenka Wienerová a Lenka Tvarošková. Právo štartu priamo v hlavnej singlovej súťaži na základe postavenia v rebríčku majú Karol Beck, Daniela Hantuchová a Magdaléna Rybáriková. Dominika Cibulková ho napokon nevyužije pre únavovú zlomeninu rebra.

Sedmička kvalifikačného pavúka K. Kučová, momentálne 108. vo svetovom rebríčku WTA Tour, v stretnutí nad Rodinovou (142.) viedla iba raz. To keď z úvodného brejku súperky otočila na 3:2, no vzápätí opäť odovzdala svoje podanie a set prehrala 4:6. Aj v druhom dejstve začala mladá Bratislavčanka, ktorá medzičasom obnovila spoluprácu s nemeckým trénerom Markusom Schneiderom, stratou dokonca dvoch servisov a prehrávala už 0:3. Slovenka potom ešte znížila na 2:3, no odvtedy už získavala gemy len Ruska.

Kučová je víťazkou juniorskej dvojhry na US Open spred dvoch rokov, ale do hlavnej súťaže v ženskej kategórii v New Yorku sa jej zatiaľ nepodarilo prebojovať. Dvakrát stroskotala v kvalifikácii. Vo vzájomnej bilancii prehráva K. Kučová s Rodinovou už 0:2. Predtým v apríli 2009 jej podľahla na podujatí ITF s dotáciou 75 000 USD na antuke v americkom Dothane 6:7 (3), 3:6.

Dvojhra žien – kvalifikácia – 1. kolo:

Jevgenija Rodinová (Rus.) – Kristína Kučová (7-SR) 6:4, 6:2 za 88 minút (52, 36)

Viac k osobe Daniela HantuchováDominik HrbatýDominika CibulkováJevgenija RodinováKarol BeckKristína KučováLenka WienerováLukáš LackoMagdaléna RybárikováZuzana Kučová