V severnom Taliansku sa zrútila kabína lanovky, pri nešťastí zomrelo najmenej trinásť ľudí (video)

Pád lanovky v Taliansku
Zničená kabína lanovky, ktorá sa zrútila neďaleko vrcholu hory Mottarone na severe Talianska. Foto: Vigili del Fuoco/AP
  • aktualizované 23. mája, 19:50

Pád lanovkovej kabínky v severnom Taliansku neprežilo najmenej 13 ľudí. Dve deti vo vážnom stave previezli do nemocnice v Turíne. Starostka priľahlého mesta Stresa Marcella Severino pre televíziu SkyTG24 uviedla, že zranenia pri nehode utrpela aj tretia osoba.

Kabínka spadla neďaleko vrcholu hory Mottarone v Piemonte, ktorý lanovka spája so spomenutým mestom. Severino uviedla, že sa zrejme pretrhlo lano, kabínka sa rozkývala, narazila do podperového stožiara a dopadla na zem. V tej chvíli sa kabínka niekoľkokrát prevrátila a narazila do stromov, povedala starostka. Ako tiež doplnila, niektoré obete pri incidente vypadli von.

Hovorca talianskej horskej záchrannej služby Walter Milan povedal, že v čase nešťastia bola kabínka vysoko nad zemou. Ako tiež podotkol, lanovku v roku 2016 zrenovovali a len nedávno ju po pandemických lockdownoch znovu otvorili.

Premiér Mario Draghi už vyjadril rodinám obetí úprimnú sústrasť. Minister dopravy Enrico Giovannini sleduje záchranné úsilie, ktoré zahŕňa aj nasadenie troch vrtuľníkov.

Mottarone, ktorá sa týči nad jazerom Maggiore, dosahuje výšku 1 491 metrov nad morom. Na hore sa nachádza malý zábavný park Alpyland a v oblasti sa tiež nachádzajú cyklotrasy a turistické chodníky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Enrico GiovanniniMario DraghiWalter Milan