Kajakárka Jana Dukátová získala striebro na majstrovstvách sveta

Jana Dukátová
Slovenská kajakárka Jana Dukátová. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

PAU 30. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Jana Dukátová získala striebro vo finále kategórie K1 ženy na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome vo francúzskom Pau. Tridsaťštyriročná Bratislavčanka previedla čistú jazdu a teší sa z piatej individuálnej medaily z MS.

V minulosti získala zlato medzi kajakárkami aj kanoistkami, dvakrát pridala kajakárske striebro. Spolu s hliadkami má na svojom konte už osem medailí – tri zlaté, štyri strieborné a jednu bronzovú. V hodnotení individuálnych medailových úspechov Slovákov jej patrí štvrtý post.

Dukátová v semifinále dostala dve trestné sekundy a medzi elitnú desiatku sa prebojovala z ôsmej priečky. „Bolo to veľmi tesné. Šla som dobre, keď som sa do finále dostala aj s ťukom,“ hodnotila Dukátová semifinále pre RTVS. Bratislavčanka má prvú individuálnu medailu z MS od Čunova 2011.

Najcennejší kov si v sobotu vyjazdila Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá vo finále previedla vynikajúcu jazdu a nedala konkurentkám šancu. Finále nezvládli favoritky – tohtosezónna suverénka vo Svetovom pohári Ricarda Funková z Nemecka napokon získala bronz, Rakúšanka Corinna Kuhnleová a Britka Fiona Penniová uzatvárali elitnú desiatku, keď minuli po jednej bránke.

Medzi kajakárkami malo Slovensko ďalšie dve lode – maximom Eleny Kaliskej bolo semifinále a Eliška Mintálová nepostúpila z kvalifikácie.

Majstrovstvá sveta vo vodnom slalome

  • Pau (Fr.) – sobota

K1 ženy – finále: 1. Jessica Foxová (Aus.) 97,14 s (0), 2. Jana Dukátová 101,76 (0), 3. Ricarda Funková (Nem.) 102,62 (0), 4. Luuka Jonesová (N. Zél.) 107,20 (4), 5. Kateřina Kudějová (ČR) 108,11 (2), 6. Lisa Fritscheová (Nem.) 108,91 (0)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eliška MintálováJana Dukátová