Kaliňák v Kanade rozoberal aj dvojité občianstvo Slovákov

Kanada
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA/OTTAWA 4. marca (WEBNOVINY) – Viac ako sto Slovákov žijúcich v Kanade sa stretlo s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, ktorý je na pracovnej ceste v Severnej Amerike.

Kanadskí Slováci sa pri neformálnych rozhovoroch s ministrom pýtali najmä na konflikt na Ukrajine a jeho dôsledky na Slovensko, pričom rozoberali aj tému dvojakého občianstva a procedúru opätovného získania slovenského občianstva, ktorú od 1. februára umožňuje nové nariadenie ministerstva vnútra. Informoval o tom hovorca rezortu vnútra Peter Lazarov. Slávnostná recepcia s krajanmi sa konala na pozvanie slovenského veľvyslanca v Kanade Andreja Drobu v budove Veľvyslanectva SR v Ottawe.

Minister Kaliňák je tento týždeň na pracovnej ceste v Severnej Amerike. V Kanade sa už stretol s ministrom pre bezpečnosť a mimoriadne situácie Kanady Stevenom Blaneyom a ministrom pre migráciu a štátne občianstvo Chrisom Alexanderom. Z Kanady sa presunie do Spojených štátov amerických, kde sa stretne s ministrom zahraničných vecí USA Johnom Kerrym.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Kaliňák