Kamióny dostali výnimku na dojazd počas sviatkov na území Slovenska, polícia ich však môže zastaviť

Kamión
Foto: ilustračné, Thinkstock


BRATISLAVA 24. augusta (WebNoviny.sk) – Prezídium Policajného zboru povolilo na stredu 29. augusta a sobotu 1. septembra všeobecnú výnimku na dojazd pre nákladné vozidlá.

Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku, prichádzajúce na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty (napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky) je na území Slovenskej republiky.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, v prípade, že si to bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt bude aj napriek tejto výnimke oprávnený zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas alebo mu prikázať smer jazdy.

Podľa zákona majú nákladné vozidlá v dni pracovného pokoja zákaz jazdy na určených cestách. Aby sa nákladné autá nehromadili v blízkosti štátnej hranice polícia vyšla v ústrety vodičom nákladných vozidiel a povolila výnimku na ich dojazd na územie Slovenska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR