Kanaďan zaskočil za švédskeho šoféra, ktorý dostal infarkt

V Slovinsku havaroval nemecký autobus
Slovinskí záchranári sa pokúšajú zdvihnúť nemecký autobus, ktorý dnes skoro ráno havaroval na diaľnici medzi mestami Kranj a Ľubľana. Autobus so 41 prevažne mladými cestujúcimi smeroval na chorvátsky ostrov Krk. Prečo autobus zišiel z cesty je zatiaľ predmetom vyšetrovania. Podľa slovinských úradov o život neprišiel nik, minimálne 6 osôb bolo zranených ťažko. Riaditeľ nemocnice v Ľubľane potvrdil, že hospitalizovali alebo vyšetrili 29 cestujúcich. Foto: AP Photo/Matej Leskovsek

ŠTOKHOLM 16. mája (SITA/AFP) – Pohotová reakcia jedného z pasažierov zachránila jeho spolucestujúcich v autobuse, ktorého šofér dostal v plnej rýchlosti infarkt na švédskej diaľnici. Autobus vezúci kanadský spevácky zbor zo štokholmského letiska do mesta Arlanda začal odrazu ísť nekontrolovateľne zo strany na stranu.

Šéf zboru Elroy Friesen, ktorý si všimol, že vodič leží na volante, pohotovo skočil dopredu a autobus zabrzdil. Nikomu z 32 pasažierov sa nič nestalo. Vodiča, ktorého previezli do nemocnice, sa podarilo tiež zachrániť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom