Kanaďania na úvod v B-skupine zdolali Talianov

Hokej

MANNHEIM 8. mája (WEBNOVINY) – V úvodnom zápase základnej B-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji v Nemecku triumfovali v sobotu popoludní mannheimskej SAP Arene favorizovaní Kanaďania nad Talianmi 5:1. Hokejisti z Apeninského polostrova dokázali držať krok s hráčmi z kolísky hokeja len v prvej tretine. V 13. min Strazzabosco odpovedal na presný zásah Perryho z úvodu stretnutia. Gól do šatne obrancu Russella v presilovej hre pri vylúčení Borgatella naklonil misky váh na stranu Kanaďanov ešte na konci prvej tretiny. Tí svoj náskok poistili v druhom dejstve po zásahoch mladíkov Ducheneho a Stamkosa. Na konečných 5:1 v prospech hráčov z krajiny javorových listov upravil dve minúty pred záverečnou sirénou Bourque.

B-skupina (Mannheim) – sobota – výsledok:

Kanada – Taliansko 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 3. Perry (Stamkos, Bourque), 20. Russell (Whitney), 26. Duchene (Whitney, Burns), 31. Stamkos (Duchene, Cumiskey), 58. Bourque (Myers) – 13. Strazzabosco (Plastino, Souza)

Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc – Valach (všetci SR), Semionov (Est.), 7912 divákov

Kanada: Ch. Mason – Cumiskey, Myers, Burns, M. Staal, Russell, Giordano, Del Zotto, Beauchemin – Perry, Bourque, Stamkos – Whitney, Tavares, Duchene – Downie, Laich, Ott – E. Kane, Peverley, Smyth

Taliansko: Russo (od 41. Bellissimo) – Helfer, Borgatell, Strazzabosco, Plastino, T. Johnson, De Marchi, Hofer – Ramoser, Ansoldi, Fontanive – Scandella, Ianonne, Pittis – Oberrauch, Parco, Souza – Zisser, Margoni, De Toni