Kapela Lostprophets ukončila činnosť

Lostprophets
Líder Lostprophets Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) – Členovia waleskej kapely Lostprophets ohlásili prostredníctvom sociálnej siete Facebook svoj koniec. Dôvodom je obvinenie ich speváka zo sexuálnych trestných činov.

„Takmer po roku, ako sme začali čeliť nášmu zármutku, sme pripravení verejne oznámiť to, nad čím sme už nejaký čas premýšľali. Už sa ďalej nemôžeme venovať hudbe ako Lostprophets. Vaša láska a podpora za ostatných 15 rokov bola úžasná a budeme vám navždy vďační za všetko, čo ste nám dali. Pri pohľade na ďalšie fázy života, môžeme len dúfať, že budeme mať okolo seba takých oddaných a inšpirujúcich ľudí, akými ste boli vy,“ napísali Jamie Oliver, Lee Gaze, Mike Lewis, Stuart Richardson a Luke Johnson.

Bývalý spevák formácie Ian Watkins čelí 24 obvineniam vrátane zneužívania bábätiek, detí a vlastníctva pornografie so zvieratami. Hudobník však všetky obvinenia odmieta. Súd by sa mal uskutočniť 25. novembra.

Skupina Lostprophets pôsobila na scéne od roku 1997. Na svojom konte má päť štúdiových albumov, zatiaľ posledným je nahrávka Weapons (2012). S treťou štúdiovkou Liberation Transmission (2006) sa hudobníkom podarilo dobyť britský rebríček. Na celom svete predali viac ako 3,5 milióna kópií nahrávok.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.digitalspy.co.uk, www.gigwise.com a z archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jamie Oliver