Karanténne opatrenia v rómskej osade v Ratnovciach už neplatia, polícia aj vojaci ustúpili

Polícia, kontrola karantény
Obec Ratnovce už nemusí dezinfikovať okolie rómskej osady. Foto: www.facebook.com

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave od pondelka zrušil obmedzenie pohybu v Ratnovciach v okrese Piešťany. Zároveň po desiatich dňoch zrušil kontroly dodržiavania karanténnych opatrení a izolácie v domácom prostredí. Dôvodom týchto opatrení bol výsledok testovania na ochorenie COVID-19 v rómskej osade, po ktorom malo z 88 testovaných 28 pozitívny výsledok testu.

Obyvatelia rómskej osady sa už podľa starostky Ratnoviec Daniely Sigetovej môžu voľne pohybovať. Kým dva – tri dni po zavedení opatrení v tejto časti obce bolo citeľné napätie, ktoré zosilnelo po úmrtí v osade, neskôr sa podľa starostky situácia upokojila. V rómskej osade v Ratnovciach žije reálne do dvesto ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

Policajti strážili rómsku osadu od 17. decembra, neskôr im prišli na pomoc aj vojaci. Obci Ratnovce regionálny hygienik Tomáš Hauko pôvodne nariadil zabezpečiť aj dezinfekciu verejných priestranstiev v bezprostrednej blízkosti dotknutých rodinných domov, aj toto nariadenie je už od pondelka 28. decembra zrušené.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SRRÚVZ Regionálny úrad verejného zdravotníctva