Karel Gott získal titul Čestný znalec piva

Gott

BRATISLAVA 21. júna (WEBNOVINY) – Český spevák Karel Gott získal na slávnostnom vyhlásení súťaže o najlepšieho výčapného plzenského piva titul Čestný znalec, Honorary Connoisseur, piva.

Na tento titul je Gott veľmi pyšný, ale zároveň zdôraznil, že ho nedostal za množstvo vypitého piva.

Pod termínom pivár si väčšina ľudí predstaví človeka, ktorý sedí celý večer pri pive a opije sa. To ja ale nie som. Moje znalectvo piva spočíva v tom, že som ochutnal snáď všetky piva na svete, od čínskych po americké, ktoré sú mimochodom hrozné. Nie je to v tom, koľko ho vypijem. Stačí tretinka, aby som vedel. Aj víno sa ochutnáva v malom množstve. Keď sa človek opije, tak mu totiž chutí všetko,“ uviedol pre iDNES.cz Gott, ktorý za svoje poznatky o pive dostal plaketu.

Tá potvrdzuje jeho členstvo v spoločnosti čestných ambasadorov plzenského piva na svete. Okrem Gotta sú jej členmi napríklad režisér Miloš Forman, herec Jaromír Hanzlík alebo hokejista Jaroslav Špaček. Gott pritom o povesť českého piva v zahraničí strach nemá.

Keď v cudzine poviem, že pochádzam z Plzne, tak ma majú v úcte nie preto, že som spevák, ale pre to, odkiaľ pochádzam,“ dodal spevák. Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karel GottMiloš Forman