Kariéru Andyho Roddicka predĺžil na US Open dážď

Andy Roddick
Andy Roddick Foto: SITA/AP
Andy roddick

NEW YORK 5. septembra (WEBNOVINY) – Utorňajší program na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny US Open v New Yorku (27. augusta – 9. septembra, celková minimálna dotácia 25,526 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II vonku) narušil dážď.

V areáli USTA Billie Jean King National Tennis Center v lokalite Flushing Meadows sa v mužskej dvojhre dohral iba jeden zápas.

Štvrtý nasadený Španiel David Ferrer porazili francúzskeho tenistu Richarda Gasqueta v troch setoch 7:5, 7:6 (2) a 6:4.

Americký tenista Andy Roddick, ktorý ohlásil, že po US Open „zavesí raketu na klinec“ si svoju kariéru aj naďalej predlžuje.

Tentokrát k tomu prispel aj dážď, ktorý prerušil v tajbrejku prvého setu jeho zápas s Argentínčanom Juanom Martínom Del Potrom.

Americký tenista však mohol ukončiť prvé dejstvo skôr, pretože v ňom vyhrával 5:2 a za stavu 5:4 podával na víťazstvo.

Svoj servis však prehral a o víťazovi prvého setu tak musí rozhodovať už spomínaný tajbrejk, v ktorom zatiaľ Roddick vyhráva 1:0.

V utorok nastúpili na svoje zápasy aj dvaja Srbi. Novak Djokovič odohral so Švajčiarom Stanislasom Wawrinkom iba dve hry a Janko Tipsarevič vyhráva nad nemeckým tenistom Philippom Kohlschreiberom v prvom sete 5:2.

Všetky tri rozohrané osemfinálové zápasy sa budú dohrávať v stredu od 19:00 hod (SELČ).

Janko Tipsarevič

Výsledky utorňajších stretnutí osemfinálového 4. kola dvojhry mužov:

David Ferrer (Šp.-4) – Richard Gasquet (Fr.-13) 7:5, 7:6 (2), 6:4

Juan Martín Del Potro (Arg.-7) – Andy Roddick (USA-20) 6:6 /0:1 v tajbrejku/ – prerušené pre dážď

Janko Tipsarevič (Srb.-8) – Philipp Kohlschreiber (Nem.-19) 5:2 /40:40/ – prerušené pre dážď

Novak Djokovič (Srb.-2) – Stanislas Wawrinka (Ukr.-18) 2:0 – prerušené pre dážď