Karol Beck zvládol vo Wimbledone prvé kolo kvalifikácie

Karol Beck
Karol Beck Foto: SITA/AP

LONDÝN 17. júna (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Karol Beck zvíťazil v pondelňajšom dueli 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne nad takisto nenasadeným Španielom Sergiom Gutiérrezom-Ferrolom 6:1, 7:6 (2).

Tridsaťjedenročný zvolenský rodák Beck, momentálne 199. vo svetovom rebríčku ATP (v minulosti bol aj na 36. priečke), si v 2. kole kvalifikácie zmeria sily s Nemcom Julianom Reisterom nasadeným ako dvadsiatym prvým. Na tomto turnaji bol v rokoch 2004 a 2011 v 3. kole hlavnej singlovej súťaže a na úrovni veľkej štvorky má osobný rekord v podobe osemfinále newyorských US Open spred deviatich sezón.

Kvalifikácia Wimbledonu sa tradične koná v areáli Bank of England Sports Ground v Roehamptone, pretože organizátori, samozrejme, šetria kurty v All England Lawn Tennis and Croquet Clube na hlavné súťaže.

Okrem Becka v pondelok hrali v 1. kole kvalifikácie aj ďalší traja Slováci. Ani jeden z nich však nepostúpil ďalej – Marek Semjan prehral s Britom Alexom Bogdanovicom za 72 minút 6:7 (5), 3:6, Pavol Červenák nestačil na Nemca Bastiana Knittela, ktorému podľahol 4:6, 5:7 a ďalší nemecký tenista Dominik Meffert vystavil „stopku“ Jozefovi Kovalíkovi, keď ho porazil hladko 6:1, 6:2.

Už dávnejšie je jasné, že na základe svojho postavenia v renkingu ATP pri uzávierke prihlášok majú zo Slovákov právo na štart priamo v hlavnej súťaži Martin Kližan a Lukáš Lacko. Medzi ženami sú to Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková, Daniela Hantuchová a Jana Čepelová, od utorka sa do kvalifikácie zapojí Karolína Schmiedlová.