Karolína Schmiedlová postúpila v Miami, čaká ju Radwanská

Karolína Schmiedlová

MIAMI 24. marca (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová zvíťazila v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open v americkom Miami na Floride nad rovnako nenasadenou Slovinkou Polonou Hercogovou za 58 minút presvedčivo 6:3, 6:2. Dvadsaťročná Košičanka si v 2. kole zmeria sily so sedmičkou „pavúka“ Agnieszkou Radwanskou z Poľska.

V prvom sete viedla Schmiedlová 4:0, potom však dva razy prehrala vlastné podanie – a bolo 4:3. Mladá Slovenka však zvládla záver úvodného dejstva, po rebrejku premenila pri svojom servise prvý setbal. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Mariboru Hercogová viedla v druhom sete 1:0 i 2:1, následne však Schmiedlová vyhrala päť gemov v rade a za necelú hodinu poľahky aj celé stretnutie.

Výsledok utorkového stretnutia 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open v americkom Miami na Floride.