Karolína Schmiedlová pozametala kurt s finalistkou US Open

Schmiedlová prehrala trojsetovú semifinálovú bitku v Soule
Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová počas semifinálového zápasu na turnaji v Soule, v ktorom podľahla bieloruskej kvalifikantke Alexandre Sasnovičovej za 113 minút 6:3, 3:6, 3:6. Soul, 26. september 2015. Foto: SITA/AP

ČU-CHAJ 6. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová zakončila víťazne najúspešnejšiu sezónu kariéry. Vo svojom jedinom vystúpení na turnaji WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji si 21-ročná Slovenka v D-skupine poradila s finalistkou tohtoročných US Open Taliankou Robertou Vinciovou jednoznačne 6:1, 6:0.

Súperky strávili na dvorci iba 56 minút a suverénna Schmiedlová pri svojom podaní využila prvý mečbal. Úvodný set trval 29 minút a slovenská hráčka v ňom od stavu 1:1 nepovolila súperke ani gem. V druhom dejstve dominovala mladá Košičanka ešte jednoznačnejšie a skúsenej 32-ročnej Talianke, momentálne 15. hráčke svetového rebríčka a už istej semifinalistke turnaja v Číne, uštedrila nepopulárneho „kanára“.

Na tzv. malých MS v tenise pôvodne náhradníčka Karolína Schmiedlová sa dostala do akcie na poslednú chvíľu na základe zranenia Dánky Caroline Wozniackej, ktorá pre problémy so zápästím na ľavej ruke odstúpila zo súboja s Ruskou Svetlanou Kuznecovovou, a nemohla nastúpiť ani v piatok proti Vinciovej. Vzhľadom na pravidlá turnaja sa Schmiedlová ani zásluhou triumfu nad Vinciovou nemohla prebojovať do semifinále, prináleží jej však nezdanená prémia 20 000 + 72 500 USD. Prínos do rebríčka je 160 bodov.

Zverenkyni Milana Martinca a víťazke tohtoročných turnajov v Katoviciach a Bukurešti Schmiedlovej patrila pred záverečným turnajom sezóny v renkingu WTA 28. pozícia, najvyššie bola pred tromi týždňami – dvadsiata šiesta. „Bol to atypický týždeň, ešte som také niečo nezažila. Pozerala som sa na všetky tie hráčky a pomaly už ani neverila, že sa dostanem na kurt. Škoda, že som nemohla hrať skôr, lebo dnes už vlastne o nič nešlo. Hralo sa už bez možnosti postupu, ale ja som sa na kurte cítila veľmi dobre. Je vždy pekné zakončiť sezónu víťazstvom. Som veľmi rada, že sa mi to podarilo a ešte proti takej kvalitnej súperke,“ uviedla Karolína Schmiedlová pre agentúru SITA.