Kazaň urobila prvý krok ku Gagarinovmu poháru

Bez názvu

MOSKVA 15. apríla (WEBNOVINY) – V úvodnom zápase finálovej série o Gagarinov pohár pre víťaza play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (hrá sa na 4 víťazstvá) zvíťazil AK Bars Kazaň na ihrisku HK MVD 3:2. Domáci dvakrát v súboji viedli. Po bezgólovej prvej tretine ich najskôr do náskoku dostal v 27. min Ugarov. Radosť domácich však trvala iba necelé tri minúty a Jemelin sa postaral o vyrovnanie na 1:1. Nádeje domácich opäť vzkriesil v presilovke Trachanov ale 69 sekúnd pred koncom druhej časti hry bolo opäť vyrovnané, keď úspešným zakončovateľom bol Kapanen. Definitívu výsledku dal už na začiatku 45. min Obuchov.

V zápase sa predstavili aj dvaja slovenskí hokejisti. V drese domácich nastúpil obranca Martin Štrbák, v drese víťazných hostí Roman Kukumberg. Ani jeden sa však do bodových štatistík nezapísal. Ďalší zápas série je na programe v piatok opäť na ľade HK MVD.

Výsledok prvého zápasu finálovej série o Gagarinov pohár pre víťaza play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (hrá sa na 4 víťazstvá):

HK MVD – AK Bars Kazaň 2:3 (0:0, 2:2, 0:1) – stav série 0:1.