KDH by sa dostalo do parlamentu, Kollárovo hnutie by chýbalo

Boris Kollár
Boris Kollár pravicovú vládu podporí, ale na základe zmluvy, a teda, že ju bude v parlamente podporovať, no výmenou za to, že bude musieť podporiť tézy jeho hnutia. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 6. júla (WebNoviny.sk) – Ak by parlamentné voľby boli teraz, najviac hlasov by získala strana Smer-SD, a to 26,2 percenta. Nasledovala by za ňou strana SaS, ktorú by podporilo 16,6 percenta voličov a na treťom mieste by skončila strana SNS so ziskom 13,5 percenta hlasov.

Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis pre agentúru SITA, ktorý agentúra Polis uskutočnila od 25. júna do 1. júla na vzorke 1 433 respondentov starších ako 18 rokov, na území celej SR.

Do parlamentu by sa na základe výsledkov prieskumu dostalo sedem strán. Štvrté miesto by obsadila strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko so ziskom 10,7 percenta voličských hlasov. Hnutie OĽaNO – NOVA by získalo rovných 9 percent. Do parlamentu by prešli aj Most-Híd so ziskom 5,4 percenta hlasov a KDH, ktoré by volilo 5,1 percenta voličov.

Naopak, pred bránami parlamentu by ostali Sme rodina – Boris Kollár (4,8 percenta), SMK-MKP (4,5 percenta) či #Sieť (1,1 percenta hlasov). Agentúra Polis vyrátala preferencie zo 60-percentnej volebnej účasti. Nerozhodnutých bolo 20 percent respondentov, voliť by nešlo tiež 20 percent respondentov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Kollár
Firmy a inštitúcie Polis Slovakia