KDH prelomila bariéru mlčania o prezidentských voľbách

Ján Čarnogurský zbiera podpisy
Ján Čarnogurský pred Prezidentským palácom počas oficiálneho začiatku zbierania podpisov za jeho voľbu za prezidenta SR. Bratislava, 10. december 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
Rada KDH v Banskej Bystrici
Foto: SITA/Ján Viazanička

BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) – Uznesením bratislavskej krajskej rady KDH k prezidentským voľbám sa podľa Jána Čarnogurského prelomila bariéra mlčania KDH k otázke prezidentskej kandidatúry jeho, alebo iných kandidátov z prostredia KDH.

Ako povedal dnes pre agentúru SITA, uznesenie vníma pozitívne. „Vnímam ho ako zobratie na vedomie mojej kandidatúry na funkciu prezidenta zo strany KDH, a to vcelku pozitívnym spôsobom,“ povedal.

Poslanec NR SR Radoslav Procházka vníma uznesenie bratislavskej krajskej rady KDH, že je vážnym prezidentským kandidátom, ako gesto osobnej podpory a uznania. Ako povedal Procházka dnes pre agentúru SITA, uznesenie si váži. „Nič viac za tým hľadať netreba,“ konštatoval.

Ján Čarnogurský a Radoslav Procházka sú podľa bratislavskej krajskej rady KDH vážnymi kandidátmi na post prezidenta SR. Krajská rada prijala uznesenie, že Čarnogurský je vážny prezidentský kandidát, pričom za uznesenie hlasovalo 12 z 19 prítomných rady. Rada prijala aj obdobné uznesenie, teda, že vážnym kandidátom na post prezidenta je Procházka. Za toto uznesenie hlasovalo 10 členov rady.

V KDH sa zatiaľ hovorilo ako o kandidátovi na prezidenta o Pavlovi Hrušovskom. Čarnogurský chce kandidovať ako občiansky kandidát. Procházku ako kandidáta na rokovaní opozičných strán navrhla SaS.

Prezidentské voľby budú v roku 2014. Zatiaľ kandidatúru oznámil Andrej Kiska, ktorý je zakladateľom Dobrého anjela. SDKÚ-DS v decembri prijala uznesenie, podľa ktorého by najlepším kandidátom bola Iveta Radičová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaIveta RadičováJán ČarnogurskýRadoslav Procházka
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie