Keysová získala tretí singlový titul v kariére, uspela v Stanforde

Madison Keysova
Americká tenistka Madison Keysová. Foto: SITA/AP

STANFORD 7. augusta (WebNoviny.sk) – Madison Keysová sa stala víťazkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Bank of the West Classic v americkom Stanforde (dotácia 776 000 USD, tvrdý povrch Decoturf). V americkom finále Keysová nasadená ako tretia zdolala turnajovú šestku Coco Vandeweghovú za 90 minút 7:6 (4), 6:4.

Keysová predviedla 23 víťazných úderov, posledný pri mečbale za stavu 5:4 a 40:0 v druhom sete, keď nekompromisne zakončila forhendom po čiare. Keysová si poradila so všetkými tromi brejkbalmi súperky. Vandeweghová jediný raz prišla o podanie za stavu 4:4 v druhom sete a stálo ju to celý zápas.

Dvadsaťdvaročná Keysová sa teší z tretieho singlového titulu v kariére, vďaka nemu vhupla do najlepšej svetovej dvadsiatky. V pondelkovom vydaní rebríčka jej patrí 17. priečka. Vandeweghová poskočila z 24. na 20. pozíciu. Keysová sa stala deviatou Američankou s turnajovým triumfom vo dvojhre v Stanforde. Pred svojou víťaznou jazdou v Kalifornii uspela len v piatich zápasoch v tomto roku, sezónu začala po operácii zápästia nedominantnej ľavej ruky až v marci v Indian Wells.

Nebola som nervózna, teda až do stavu 30:0 v poslednom geme. Vedela som, že ak si podržím podanie, mám šancu brejknúť súperku. Ona má za sebou skvelé výsledky a veľa víťazstiev, ja zasa nie ľahké obdobie. Teraz však cítim, že som na správnej ceste. Je skvelé získať titul na domácom ´harde´. Som prešťastná, že som takto odštartovala US Open Series,“ skonštatovala Keysová na webe Ženskej tenisovej asociácie (WTA).

Vandeweghová si finálový nezdar vo dvojhre vynahradila titulom v deblovej súťaži. Spoločne s krajankou Abigail Spearsovou si ako nasadené trojky vo finále poradili s francúzsko-poľským duom Alizé Cornetová, Alicja Rosolská za 59 minút 6:2, 6:3.

Dvojhra – finále:

Madison Keysová (USA-3) – CoCo Vandeweghová (USA-6) 7:6 (4), 6:4 za 90 minút

Štvorhra – finále:
Abigail Spearsová, Coco Vandeweghová (USA-3) – Alizé Cornetová, Alicja Rosolská (Fr./Poľ.) 6:2, 6:3 za 59 minút