KHL: Jaroslavľ postúpil ďalej, Demitrovi sa stále darí

Bez názvu

JAROSLAVĽ / PETROHRAD 16. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ zvíťazili v stredajšom semifinálovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Dinamom Riga 5:4 po predĺžení, v sérii hranej na štyri víťazstvá triumfovali celkovo 4:1 a postúpili do finále Západnej konferencie. Do streleckej listiny sa opäť zapísal slovenský hokejista v domácich farbách Pavol Demitra, ktorému sa podarilo opäť zlepšiť svoj rekord. Tridsaťšesťročný veterán bodoval už v dvanástich dueloch v rade a v súčasnosti je najproduktívnejším hráčom celej vyraďovacej časti KHL v tejto sezóne, v play-off ešte ani raz nevyšiel bodovo naprázdno. Na prehre Dinama Riga nič nezmenil ani slovenský útočník v jeho službách Tomáš Surový, ktorý zvyšoval v 32. min na priebežných 4:2 pre svoje mužstvo.

Jaroslavľ sa vo finále Západnej konferencie stretne buď s SKA Petrohrad alebo s Atlantom Mytišči. Petrohrad nevyužil svoj prvý mečbal v sérii, keď s Atlantom prehral na vlastnom ľade 1:3. Víťazný gól hostí strelil tri minúty pred koncom slovenský obranca Jaroslav Obšut a vynútil pre svoj tím šiesty zápas.

Výsledky stredajších stretnutí play-off Kontinentálnej hokejovej ligy:

Západná konferencia – semifinále – 5. zápasy:

Lokomotiv Jaroslavľ – Dinamo Riga 5:4 po predĺžení (2:3, 0:1, 2:0 – 1:0) – konečný stav série 4:1