KHL: Obranca Štrbák strieľal ako divý, dal aj gól

Martin Štrbák

MOSKVA 10. januára (WEBNOVINY) – Slovenský útočník Jozef Stümpel síce v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Atlant Mytišči – Dinamo Minsk poslal hostí v 19. minúte do vedenia 1:0, napokon však Dinamo prehralo 1:2 po samostatných nájazdoch. Tridsaťosemročný Stümpel začal aj nájazdy, ale gólmana Atlantu Vitalija Kovaľa neprekonal. O víťazstve domácich rozhodol v tretej sérii Dmitrij Upper. V drese Mytišči nastúpil aj slovenský obranca Jaroslav Obšut, do štatistík si pripísal dva strelecké pokusy.

Do listiny strelcov sa zapísal v pondelok obranca Martin Štrbák, ktorý v zápase Dinamo Riga – Dinamo Moskva (4:2) strelil v 50. minúte druhý gól hostí a znižoval na 1:3. Skúsený bek bol mimoriadne aktívny, na bránku lotyšského tímu vyslal až 7 striel, čo bolo najviac zo všetkých hráčov v zápase. V drese Šuplerovej Rigy zaznamenal Tomáš Surový 4 strelecké pokusy, obranca moskovského Dinama Dominik Graňák strieľal až päťkrát.

Vedenie Severstaľu Čerepovec vrátane trénera čaká výmena

Kompletné vedenie tímu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Severstaľ Čerepovec vrátane riaditeľa Anatolija Tenického a hlavného trénera Dmitrija Kvartaľnova čaká výmena. Tenický aj Kvartaľnov podľa portálu sports.ru dostali od majiteľov klubu výzvu, aby do 15. januára 2011 rezignovali na svoje posty. Dôvodom je skutočnosť, že jedného z manažérov Severstaľu Čerepovec zadržala polícia a v súčasnosti čelí obvineniu za úplatkárstvo. V tomto klube pôsobí dvojica slovenských reprezentantov, okrem brankára Rastislava Staňu aj útočník Martin Cibák.

Výsledky – pondelok:

Atlant Mytišči – Dinamo Minsk 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0) – Jozef Stümpel (Minsk) 1+0)

SKA Petrohard – Viťaz Čechov 4:5 po sam. nájazdoch (2:1, 1:3, 1:0 – 0:0, 0:1)

Dinamo Riga – Dinamo Moskva 4:2 (1:0, 2:0, 1:2) – Martin Štrbák (Dinamo Moskva) 1+0

Viac k osobe Dominik GraňákJaroslav ObšutJozef StümpelMartin CibákMartin ŠtrbákTomáš Surový