KHL: Stümpel 1+3 pred rekordnou návštevou

Bez názvu
Jozef Stümpel Foto: SITA/Nina Bednáriková

MOSKVA 21. septembra (WEBNOVINY) – V utorňajších stretnutiach Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa presadili ôsmi Slováci. Jozef Stümpel sa gólom a troma asistenciami podieľal na triumfe Dinama Minsk nad AK Bars Kazaň 5:4 po predĺžení, keď domáci rozhodli v 30. sekunde nadstavenia presným zásahom Demagina v oslabení. Peter Podhradský v početnej prevahe završoval priebežný obrat na 2:1 po tom, ako hostí poslal v 5. min – takisto v presilovke – do vedenia Marcel Hossa. Vyrovnával práve Stümpel, aj v tomto prípade išlo o presilovku. Stretnutie v novej Minsk-Arene sledovalo 15 531 divákov, čo je rekord súťaže.

Darilo sa aj Brankovi Radivojevičovi, ktorý sa na triumfe Spartaka Moskva 5:3 nad Lokomotivom Jaroslavľ podpísal bilanciou 1+2, gól dával do prázdnej bránky v 59. min. Jednu asistenciu si v drese domácich pripísal Ivan Baranka, na druhej strane bol takto úspešný Pavol Demitra.

Tomáš Surový jedným gólom a jednou efektívnou prihrávkou, zhodne v tretej tretine, pomohol Rige k triumfu 6:3 nad Nižnekamskom. Útočník Marek Zagrapan v 3. min otvoril skóre stretnutia na ľade Viťaza Čechov. Hosťujúci Chanty Mansijsk sa napokon aj radoval z víťazstva, hoci až po samostatných nájazoch (2:1).

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Ufa – Novosibirsk 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Čeľabinsk – Novokuzneck 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Čechov – Chanty Mansijsk 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1) – Marek Zagrapan (Chanty Mansijsk) 1+0

Čerepovec – Nižnij Novgorod 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Petrohrad – Mytišči 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

CSKA Moskva – Jekaterinburg 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Dinamo Riga – Nižnekamsk 6:3 (2:1, 1:1, 3:1) – Tomáš Surový (Riga) 1+1

Dinamo Minsk – Kazaň 5:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 1:2 – 1:0) – Jozef Stümpel 1+3, Peter Podhradský (obaja Minsk) 1+0, Marcel Hossa (Kazaň) 1+0

Spartak Moskva – Jaroslavľ 5:3 (2:0, 2:2, 1:1) – Branko Radivojevič 1+2, Ivan Baranka (obaja Spartak) 0+1, Pavol Demitra (Jaroslavľ) 0+1

Viac k osobe Branko RadivojevičIvan BarankaJozef StümpelMarcel HossaMarek ZagrapanPavol DemitraPeter PodhradskýTomáš Surový