Kim Clijstersová ukončila kariéru v 2. kole US Open

Kim Clijstersová
Kim Clijstersová Foto: SITA/AP
Maria Šarapovová

NEW YORK 30. augusta (WEBNOVINY) – Belgická tenistka Kim Clijstersová nasadená ako dvadsiata tretia prehrala v stredajšom zápase 2. kola dvojhry žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku s britskou ľaváčkou Laurou Robsonovou za 124 minút 6:7 (4), 6:7 (5).

Clijstersová odvrátila dva mečbaly na servise v dvanástej hre druhej časti, ale súperka si v tajbrejku vypracovala tretiu šancu parádnym forhendom popri čiare a tentoraz – ako podávajúca – už nezaváhala.

Miestna šampiónka zo sezón 2005, 2009 a 2010 Clijstersová dávnejšie predznamenala, že práve na tomto podujatí sa skončí – už druhý raz – jej kariéra.

Na medzinárodných otvorených majstrovstvách Spojených štátov amerických si ešte zahrá vo štvorhre s krajankou Kirsten Flipkensovou aj v mixe s domácim Bobom Bryanom.

Osemnásťročná melbournská rodáčka Robsonová si v 3. kole zmeria sily s Číňankou Na Li, hrdinkou parížskeho Roland Garros 2011.

Držiteľka striebra z miešanej štvorhry na OH 2012 v Londýne po boku Andyho Murrayho Robsonová čerstvo spolupracuje s Chorvátom Željkom Krajanom, bývalým koučom Dominiky Cibulkovej.

Do 3. kola postúpila aj obhajkyňa prvenstva Samantha Stosurová. Austrálčanka nasadená ako siedma zvíťazila v stredajšom zápase 2. kola dvojhry žien nad rumunskou kvalifikantkou Edinou Gallovitsovou-Hallovou za 61 minút hladko 6:3, 6:0. Druhý mečbal premenila esom.

Obhajkyňa titulu Stosurová sa v 3. kole medzinárodných otvorených majstrovstiev Spojených štátov amerických 2012 stretne s domácou reprezentantkou Varvarou Lepčenkovou.

V stredu sa darilo aj Ruske Marii Šarapovovej. Bývalá víťazka US Open postúpila do 3. kola posledného tenisového grandslamu roka, keď si v 2. kole US Open poradila s Lourdes Domínguezovou-Linovou hladko 6:0, 6:1. Nočný zápas pod svetlami na Kurte Arthura Asha trval len 54 minút.

Tretia nasadená hráčka, ktorá v New Yorku triumfovala v roku 2006, nedala v stredu súperke žiadnu šancu, súboj bol jej jednoznačnou záležitosťou. Ruska zahrala 29 víťazných úderov, Španielka ani jeden, navyše veľa kazila.

Šarapovovú najbližšie čaká americká držiteľka voľnej karty Mallory Burdettová. „Bude to pre ňu veľký zápas. Bude mať skvelú podporu divákov, čaká ma náročný duel,“ povedala svetová trojka pred súbojom s 252. hráčkou rebríčka WTA, ktorá študuje psychológiu na univerzite v Stanforde. Šarapovová v prvých dvoch zápasoch v New Yorku 2012 prehrala len 5 gemov.