Kim Čong-un sa opäť rád stretne s Trumpom, určil si však podmienky

Summit Trump - Kim Čong un
Americký prezident Donald Trump počas summitu so severokórejským vodcom Kim Čong-unom v Singapure. 12. jún 2018 Foto: SITA/AP

PCHJONGJANG 13. apríla (WebNoviny.sk) – Severokórejský vodca Kim Čong-un je otvorený myšlienke ďalšieho, už tretieho severokórejsko-amerického summitu napriek nezdaru toho predchádzajúceho, ktorý sa konal vo februári vo Vietname.

Ako však vyhlásil na pôde severokorejského parlamentu, podmienkou je, aby Spojené štáty zmenili svoj prístup ku Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR). Ako ďalej vyhlásil podľa severokórejskej tlčovej agentpry KCNA, dôvodom neúspechu februárového summitu bolo to, že USA mali „nadmerné požiadavky“.

„Samozrejme si uvedomujeme, aké je dôležité, aby sa problémy riešili prostredníctvom dialógu a rokovaní. Ale americký štýl jednostranného pretláčania svojich vlastných požiadaviek nám nevyhovuje a nemáme o to záujem,“ vyhlásil Kim.

Ako však dodal, s americkým prezidentom Donaldom Trumpom osobne žiadny problém nemá a rád s ním bude kedykoľvek pokračovať v korešpondencii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpKim Čong-un