Kindle Fire – superlacný tablet od Amazonu

Kindle Fire
Foto: Amazon

BRATISLAVA 28. septembra (WEBNOVINY) – Kindle Fire bol pravdepodobne od uvedenia iPadu 2 vôbec najočakávanejším tabletom. Po dnešku sa už dá objednať, ale iba v USA. A aké sú jeho základné parametre? Pobeží na Androide, avšak upravenom pre potreby Amazonu a bude mať dokonca aj nový webový prehliadač Amazon Silk, ktorý bude rýchly vďaka tomu, že stránky budú optimalizované priamo na serveroch Amazonu. Pre pripojenie k internetu slúži wi-fi, no nechýba ani USB, modul 3G zatiaľ nebude k dispozícii.

Poháňať ho bude dvojjadrový procesor a vstavaná pamäť bude mať kapacitu 8 GB, rozšíriteľnú o cloudové úložisko. Spolu s ním spustil Amazon aj svoj vlastný online obchod MP3 Store so 17 miliónmi skladieb, z tabletu bude k nemu jednoduchý prístup, rovnako ako k ďalším službám Amazonu, o ktorých zatiaľ na Slovensku môžeme len snívať.

Rozmery tabletu sú 190 x 120 x 11,4 mm a váži len niečo cez 400 gramov. Jeho výdrž by mala byť 8 hodín pri čítaní a 7,5 hodiny pri sledovaní videa a s vypnutým wi-fi. Viac podrobností a technickú špecifikáciu nového tabletu nájdete na webe Amazonu. A aby sme nezabudli na to najpodstatnejšie – Kindle Fire na trh prichádza s cenou len 199 dolárov!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Amazon