Kirschner si zaspieva na svoje narodeniny s Andreom Bocellim

Bez názvu
Jana Kirschner

BRATISLAVA 4. novembra (WBN/PR) – Exkluzívny koncert svetového tenoristu Andrea Bocelliho v Bratislave bude pre mnohých príjemným vianočným prekvapením a pre speváčku Janu Kirschner navyše aj narodeninovým darčekom. Výnimočná kultúrna udalosť sa totiž uskutoční presne v deň jej narodenín – 29. decembra 2013. Jeden z najznámejších talianskych spevákov súčasnosti bude mať na svojom prvom bratislavskom koncerte hneď troch skvelých hostí: opernú sopranistku Adrianu Kučerovú, muzikálovú speváčku a herečku Nelu Pociskovú a aktuálne umelcov manažment schválil Janu Kirschner. Koncert sa bude konať na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Lístky sú v predaji v sieti Ticketportal.

„Pre mňa to nie je len vianočným darčekom, ale aj narodeninovým, keďže na koncerte zaspievam v deň svojich narodenín. O to väčšiu radosť z tohto pozvania mám,“ povedala speváčka Jana Kirschner. Na koncerte zaspieva dve piesne – sólovo Modrú a s maestrom to bude duet Quizas Quizas Quizas, ktorý Bocelli naspieval spolu s Jennifer Lopez. „Pripravujem pre divákov aj malé prekvapenie a tak som po rokoch opäť oprášila svoju zabudnutú španielčinu, no možno skôr základy španielčiny,“ doplnila speváčka, ktorá aktuálne chystá v novembri svoje turné Moruša biela a špeciálne sa plánuje pripravovať aj na koncert s Bocellim.

Kirschner mala dokonca v jednom čase rovnaké vydavateľstvo ako Andrea Bocelli. „V jednu dobu sme aj spolupracovali s tými istými ľuďmi. Napríklad mňa na obal môjho albumu Shinne fotil britský fotograf Simon Fowler, ktorý v tom čase pracoval práve s Andreaom Bocellim,“ pripomenula Kirschner, ktorá už dlhší čas žije v Londýne.

Koncert bude rozdelený na dve časti. V prvej zaznejú klasické operné árie a piesne, v druhej zaspieva vzácny hosť popové hity zo svojho nového albumu Passione a vianočné skladby.

Talianskeho tenora Andrea Bocelliho bude v Bratislave sprevádzať renomovaný Český národný symfonický orchester (ČNSO) a jeho zbor z Prahy pod vedením špičkového talianskeho dirigenta Marcella Rotu. Dovedna bude na pódiu viac ako 130 umelcov. Ich spolupráca je už overená – prvýkrát predstúpili pred divákmi pred jedenástimi rokmi a bol to obrovský úspech. Marcello Rota je nielen vynikajúci dirigent, ale zároveň je aj Bocelliho osobný priateľ. Sólistu sprevádzal spolu s ČNSO v desiatkach krajinách v Európe, Spojených arabských emirátoch, Austrálii a na Novom Zélande.

Andrea Bocelli, rodák z Toskánska sa radí medzi najslávnejších talianskych spevákov všetkých čias. Za dvadsať rokov svojej kariéry predal až osemdesiat miliónov nosičov. Na svetových pódiách spieval spolu so slávnymi svetovými tenormi ako Lucianom Pavarottim, Plácidom Domingom a ženskými vokalistkami ako Sarah Brightman, Jennifer Lopez, Christina Aguilera a Celine Dion. Práve ona povedala, že keby mal Boh hlas a mohol spievať, znel by ako spev Andrea Bocelliho.

Na začiatku tohto roku vydal Bocelli svoj nový a veľmi očakávaný, v poradí už štrnásty štúdiový album Passione, na ktorom sa nachádzajú niektoré z najkrajších ľúbostných piesní vôbec, vrátane niekoľkých duetov s Jenniffer Lopez, Nelly Furtado a trubkárom Chrisom Bottim.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea BocelliCéline DionChristina AguileraJana KirschnerJennifer LopezNelly FurtadoSarah Brightman