Kiska: Pokiaľ budú na Slovensku ľudia mlčať, veci sa nepohnú dopredu

Andrej Kiska
Prezident SR Andrej Kiska. Foto: archívne, SITA/Peter Maïar

BRATISLAVA 19. apríla (WebNoviny.sk) – Pokiaľ budú na Slovensku ľudia mlčať, veci sa nepohnú dopredu, reagoval na utorňajší protest proti korupcii prezident Andrej Kiska. „Veľmi si vážim a vyzývam ľudí, aby boli aktívni, aby sa slušnou formou vyjadrovali k problémom, ktoré nás všetkých trápia,“ povedal novinárom prezident.

Kiska pripomenul, že korupcia nie je len o dobrých zákonoch, korupcia je v prvom rade o ľuďoch.

Približne päťtisíc ľudí sa v utorok zúčastnilo na proteste proti korupcii v Bratislave. Podujatie organizovali stredoškolskí študenti, ale zúčastnili sa na ňom ľudia všetkých vekových kategórií. Protestujúci sa o 17:00 pohli z Hviezdoslavovho námestia smerom na Námestie SNP, pričom v čele išli protestujúci s transparentom s nápisom „Skutok sa stal„.

Demonštranti držali transparenty s nápismi „Korupcia ničí slobodu„, „Oni držia spolu, my musíme tiež“ alebo „Vrahovia demokracie“ a tiež vlajky Slovenskej republiky.

Organizátori utorňajšieho protikorupčného študentského pochodu spísali memorandum s požiadavkami, ktoré odovzdali na Úrade vlády SR. Memorandum, ktoré prečítali aj na záver protestu, obsahuje štyri požiadavky. Prvou je odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka, policajného prezidenta Tibora Gašpara a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Druhou je zrušenie Mečiarových amnestií. Treťou požiadavkou študentov je vyšetrenie amnestovaných káuz z obdobia vlády Vladimíra Mečiara. V rámci poslednej požiadavky požadujú študenti vyšetriť kauzy Gorila a Bašternák.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska