Klausová dala novinárom poslednú možnosť pýtať sa

Klausová
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Do Bratislavy v stredu zavítala prvá dáma Českej republiky Livia Klausová. Zúčastnila sa na tlačovej besede a autogramiáde knihy Smutkem neobtěžuju. Ide o rozsiahly rozhovor českej novinárky Marcely Pecháčkovej, ktorý s Klausovou viedla viac ako desať rokov. „Máte poslednú možnosť pýtať sa naživo, pretože všetko o mne je už napísané v knihe,“ povedala novinárom rodnou slovenčinou.

„Pani Pecháčková je novinárka, ktorá nikdy neskreslila to, čo som jej povedala. Keď som súhlasila s napísaním knihy, každú stredu prišla k nám do kancelárie a pýtala sa. Kládla mi otázky z obdobia detstva a dospievania, preto pri mojom hektickom živote, keď mám naplánovanú minútu po minúte, to bolo pre mňa veľmi upokojujúce,“ povedala o zrode titulu. Jediná téma, ktorej sa autorka vyhla, bola politika. „Ak by sme sa dostali k politike, vôbec by to nebola kniha o mne, ale o mojom manželovi,“ vysvetlila na autogramiáde a prítomní diváci jej za odpoveď venovali potlesk. „Otázky, ktoré mi kládla, nezaujímali len ju, ale aj mňa,“ dodala.

Kniha prináša odpovede na najosobnejšie otázky v jej živote ako bežnej ženy, ale aj ako prvej dámy. Čitatelia sa s ňou od ranného detstva na Slovensku prenesú aj do vinohradského bytu v Prahe, prejdú s ňou roky dospievania, nástupu na vysokú školu i osudového stretnutia s Václavom Klausom. Ako uviedla, za svoju najväčšiu prednosť ako prvej dámy považuje fakt, že je normálna a že má rada ľudí. „A preto som veľmi rada, že ste dnes prišli,“ prihovorila sa publiku predtým, než sa pustila do podpisovania výtlačkov.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Livia Klausová