KĽDR vyvíja podmorskú flotilu schopnú odpaľovať rakety

Severná Kórea
Líder krajiny Kim Čong-un pozoruje balistickú raketu vypustenú z ponorky. Južná Kórea považuje takéto testovanie za veľmi vážne. Foto: SITA/AP

SOUL 11. mája (WEBNOVINY) – Severná Kórea by v priebehu nasledujúcich piatich rokov mohla disponovať podmorskou flotilou schopnou odpaľovať rakety, vyhlásila v pondelok juhokórejská vláda.

Takéto zhodnotenie situácie sa opiera o fotografie, ktoré KĽDR zverejnila koncom minulého týždňa. Líder krajiny Kim Čong-un na nich pozoruje balistickú raketu vypustenú z ponorky. Južná Kórea považuje takéto testovanie za „veľmi vážne“, zároveň sa však domnieva, že KĽDR je vo vývoji tejto technológie stále len na základnom stupni, uviedla britská stanica BBC.

Severokórejský líder Kim Čong-un po testovaní vyhlásil, že jeho krajina teraz vlastní „strategickú zbraň schopnú zasiahnuť a vyhladiť nepriateľské jednotky porušujúce suverenitu a dôstojnosť Severnej Kórey v akýchkoľvek vodách“. Hovorca juhokórejského ministerstva obrany Kim Min-suk v pondelok vyjadril v súvislosti s incidentom vážne obavy a vyzval KĽDR k tomu, aby prestala vyvíjať ďalšie takého zbrane.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kim Čong-un