Kližan s Poláškom v Come titul nezískali, o ich prehre vo finále rozhodol zápasový tajbrejk

Martin Kližan
Slovenský tenista Martin Kližan. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

COMO 2. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenskí tenisti Filip Polášek a Martin Kližan nezískali titul vo štvorhre na turnaji ATP Challenger Tour Citta di Como v talianskom Come (dotácia 64 000 eur, antuka vonku).

V nedeľňajšom stretnutí finále podľahli tretiemu nasadenému nemeckému páru Andre Begemann, Dustin Brown za 74 minút 6:3, 4:6, 5:10 (zápasový tajbrejk). Slováci mali dobrý vstup do súboja, ale v druhom sete sa karta obrátila a triumfovala nemecká dvojica, ktorá víťazstvo spečatila v zápasovom tajbrejku.

Kližan bojoval o prípadný piaty titul vo štvorhre na turnajoch ATP Challenger Tour, Polášek nepridal do zbierky desiate prvenstvo.

Como – štvorhra – finále

Andre Begemann, Dustin Brown (Nem.-3) – Martin Kližan, Filip Polášek (SR) 3:6, 6:4, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 74 minút

Prehľad titulov Martina Kližana vo štvorhre na turnajoch ATP Challenger Tour (4)