Kližan v Nottinghame skončil, štvrtýkrát Bolelliho nezdolal

Martin Kližan
Slovenský tenista Martin Kližan pridal na Facebook povzbudivé správy od fanúšikov. Foto: SITA/AP

NOTTINGHAM 23. júna (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Martin Kližan prehral v utorňajšom zápase 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Aegon Nottingham Open v anglickom Nottinghame (dotácia 644 065 eur, tráva) s Talianom Simonem Bolellim za 110 minút 3:6, 7:6 (4), 1:6. V 1. kole mal ako desiatka tohto podujatia voľný žreb.

Dvadsaťpäťročný Bratislavčan Kližan, aktuálne 38. v renkingu, v minulosti zdolal 29-ročného Bolelliho (56.) na antuke (dva razy) aj „harde“, ale na tomto povrchu na to nedokázal nadviazať. V druhom sete si poradil s kritickým skóre 4:4 a 15:40 pri svojom podaní a ešte si vynútil rozhodujúce dejstvo, v ňom však získal jediný gem za stavu 0:3.

Pre ľavorukého zverenca Martina Damma Kližana bolo podujatie v Nottinghame jediným prípravným na tráve pred grandslamovým Wimbledonom, ktorý sa v londýnskom All England Lawn Tennis and Croquet Clube začne v pondelok 29. júna.