Kližan zdolal držiteľa voľnej karty a vyzve Djokoviča

Najkrajšie momenty tretieho dňa US Open
Slovák Martin Kližan počas zápasu 2. kola na US Open proti Francúzovi Jérémymu Chardymu. New York, 2. september 2015. Foto: SITA/AP

ŠANGHAJ 12. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan si na turnaji ATP World Tour Masters 1000 v čínskom Šanghaji zahrá proti svetovej jednotke Novakovi Djokovičovi. Kližan si právo zápasu s najlepším tenistom súčasnosti vybojoval pondelkovým triumfom nad domácim držiteľom voľnej karty Ce Čangom.

Kližan (44. v renkingu ATP) zvíťazil za 101 minút 7:6 (8), 6:2, keď v tajbrejku prvého setu musel odvrátiť dva setbaly 182. hráča svetového rebríčka Ce Čanga. Sám využil druhý setbal za stavu 9:8 a v druhom dejstve už 25-ročného čínskeho hráča jasne prevýšil.

Dvadsaťosemročný Belehradčan Djokovič mal na úvod turnaja v Šanghaji voľný žreb. Na toto podujatie prišiel ako čerstvý víťaz z Pekingu, kde vo finále nedal šancu Španielovi Rafaelovi Nadalovi (6:2, 6:2). Kližan hral s Djokovičom zatiaľ iba raz: v marci na „harde“ v americkom Miami na Floride prehral 0:6, 7:5, 1:6.