Klub 500 a SOPK vyzývajú vládu na reformy po vzore Únie, ponúkajú participáciu na príprave

Kalkulačka, dane
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Klub 500 a SOPK vyzývajú vládu, aby pripravila a realizovala reformu daní a odvodov s cieľom znížiť celkovú daňovú sadzbu na úroveň priemeru členských štátov Európskej únie.

Vyzývajú na reformy

Pri príprave rozpočtov na roky 2019 a 2020 by sa podľa nich mala zásadným spôsobom riešiť podpora cestovného ruchu a poľnohospodárstva ako základných oblastí pre podporu ekonomického rastu a zamestnanosti po vzore okolitých členských krajín EÚ.

Kabinet tiež žiadajú, aby začal realizovať školskú reformu, reformu zdravotníctva a reformu štátnej a verejnej správy a územnej samosprávy s cieľom dosiahnuť počet štátnych zamestnancov a takú efektivitu štátnej, verejnej a územnej samosprávy, ako je v najefektívnejších krajinách EÚ.

Vyšetrenie podozrení

„Klub 500 a SOPK sú pripravení aktívne sa podieľať na príprave všetkých reforiem z dôvodu, že zamestnávatelia a zamestnanci sú tí, ktorých sa tieto reformy najviac dotýkajú,“ uvádza sa v tlačovej správe.

Spoločne vyzývajú všetkých politikov, politické strany, predstavitel’ov ministerstiev a parlamentu na naštartovanie spoločného úsilia pre dosiahnutie trvalo udržateľného hospodárskeho rastu garantujúceho zvyšovanie životnej úrovne obyvatel’ov SR.

Súčasne žiadajú vyšetrenie všetkých podozrení z porušenia hospodárskej súťaže, povinnosti pri správe cudzieho majetku, ochrane súkromného vlastníctva, či rozdeľovaní finančných prostriedkov.

„Klub 500 a SOPK majú dojem a presvedčenie, že oveľa viac priestoru na diskusiu pri presadzovaní noviel zákonov majú vybrané fyzické osoby, prípadne predstavitelia tretieho sektora,“ tvrdia spoločne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Klub 500SOPK Slovenská obchodná a priemyselná komoraVláda SR