Kolízia na Tour de France, Slovinca Božiča nabralo auto

Borut Božič
Borut Božič Foto: SITA/AP

ORCHIES 3. júla (WEBNOVINY) – Slovinský cyklista Borut Božič sa hnevá na organizátorov Tour de France.

Špurtér tímu Astana si počas pondelkovej 207 km dlhej 2. etapy z Vise do Tournai odskočil na toaletu a keď sa vracal na cestu, zrazilo ho zozadu sprievodné auto.

Bicykel vozidlo prešlo, jazdec sám odletel na krajnicu. Etapu našťastie dokončil, na vyšetrení v nemocnici lekári konštatovali iba narazenú ruku a lakeť. V stredu sa Božič postavil na štart tretej etapy z Orchies do Boulogne-sur-Mer. Cítil sa lepšie, ale na organizátorov nevedel nájsť dobré slovo.

„To sa nedá ospravedlniť. Nemám z toho radosť. Samozrejme, všetci sme ľudia a môžeme spraviť chybu. Stalo sa mi to prvý raz a nikomu to neželám,“ povedal 31-ročný pretekár, ktorého príhoda oživila spomienky na vlaňajšie nehody Johnnyho Hoogerlanda a Juana Antonia Flechu.

Obaja mali počas TdF kolíziu s autami. „Čo som si mal namočiť do nohavíc? Po približne 70 km veľa jazdcov zastavilo, aby sa odľahčili. Ja som si dal prestávku sám asi o kilometer neskôr. Chcem som dostihnúť pelotón, keď ma zozadu nabralo auto. Prirodzene, že zastavilo, veď malo pod kolesami môj bicykel. Vodič sa ani neospravedlnil,“ prezradil Slovinec.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom