Kolumbijské úrady vydali do Peru narkobaróna Gersona Gálveza

Gerson Galvez
Narkobaróna Gersona Gálveza deportovali kolumbijské úrady. Foto: SITA/AP

BOGOTA 2. mája (WebNoviny.sk) – Kolumbijské úrady deportovali údajného narkobaróna Gersona Gálveza, označovaného za najhľadanejšieho muža v Peru. Gálveza, známeho pod prezývkou Caracol (Slimák), zatkla kolumbijská polícia v sobotu v nákupnom stredisku v meste Medellín, do Peru bol vydaný do 24 hodín, pretože nemal príslušné doklady, oznámila dnes stanica BBC.

Gálvez čelí obvineniam z prevádzkovania vplyvného drogového gangu zameriavajúceho sa na pašovanie kokaínu v peruánskom meste Callao. Jeho zločinecká skupina je zároveň spájaná s početnými prípadmi vrážd v predmetnej oblasti. Peruánska polícia vypísala odmenu vo výške 150.000 dolárov za poskytnutie informácií, ktoré by viedli k jeho zatknutiu.

Počas krátkej slovnej výmeny s novinármi po svojom zatknutí v Kolumbii Gálvez odmietol akékoľvek údajné obvinenia. „Mám právo na prezumpciu neviny. Nenašli u mňa nič,“ vyhlásil, keď ho eskortovali na palubu lietadla peruánskych vzdušných síl. Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos vyzdvihol políciu za „zadržanie jedného z najobávanejších narkobarónov v oblasti“.

Peruánsky denník La República popísal Gálveza ako najväčšieho vývozcu kokaínu v krajine. Peru a Kolumbia sú podľa Úradu OSN pre boj s drogovou kriminalitou (UNODC) dvoma hlavnými pestovateľmi lístkov koky na svete.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juan Manuel Santos