Komunisti vyzývajú na vypísanie referenda o odchode SR z EÚ

KSS
Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 24. júna (WebNoviny.sk) – Komunistická strana Slovenska (KSS) považuje výsledok referenda vo Veľkej Británii o vystúpení z Európskej únie za jeden z mnohých signálov zlyhania „únie nadnárodných spoločností, veľkokapitálu a ich protiľudovej politiky“.

Agentúru SITA o tom informoval predseda KSS Jozef Hrdlička s tým, že toto britské referendum len potvrdilo dlhodobé postoje KSS vo vzťahu k únii. KSS preto vyzýva slovenskú verejnosť na vytvorenie tlaku potrebného na vypísanie referenda o odchode SR z EÚ. „Sme presvedčení, že slovenská verejnosť má rovnaké právo demokraticky rozhodnúť o osude svojej krajiny tak, ako verejnosť britská,“ uviedol Hrdlička.

Komunisti podľa neho dlhodobo poukazujú na „nereformovateľnosť EÚ, stratu suverenity SR a fakt, že po podpise Lisabonskej zmluvy sa EÚ stala jednoznačným spolkom nadnárodných spoločností, v ktorých je zisk a zotročenie pracujúcich a menších národov hnacím motorom a súčasne aj jej smerovaním“. V stanovisku sa ďalej píše, že EÚ je militaristickým spolkom vazalov USA a že mier, sociálna spravodlivosť, solidárnosť a ľudské práva sú v protiklade s touto úniou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Hrdlička
Firmy a inštitúcie KSS Komunistická strana Slovenska