Konferencia mladých lídrov pozná svojho víťaza

Bez názvu
Zľava: Viliam Valent (2.miesto), Denis Baranček (1.miesto), Veronika Krištofíková (3.miesto) Foto: Junior Achievement Slovensko

BRATISLAVA 28. septembra (WBN/PR) – Pre 16 víťazov krajských kôl súťaže Mladý líder v rámci predmetu aplikovaná ekonómia pripravila nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko Konferenciu mladých lídrov. Titul Mladý líder 2012 získal Denis Baranček z Piešťan.

Konferencia mladých lídrov (KML) bola zameraná na vzdelávanie a rozvíjanie líderských schopností prostredníctvom odborných workshopov. Počas štyroch dní porota hodnotila aktívny a inovatívny prístup pri riešení problémov, schopnosť viesť a reprezentovať tím, či akceptovanie rôznych názorov a postojov. Titul Mladý líder 2012 získal Denis Baranček (SOŠ Obchodu a služieb, Piešťany), na druhom mieste sa umiestnil Viliam Valent (Gymnázium Poštová 9, Košice) a na treťom mieste Veronika Krištofíková (Obchodná akadémia, Brezno).

Sme radi, že sa nám podarilo vytvoriť priestor na diskusiu o tímovej práci, etike a hodnotách mladých ľudí. Odborníci z praxe sa venovali aj osobnostnému rozvoju účastníkov. Prostredníctvom Walt Disney stratégie spoločne určili atribúty súčasného úspešného človeka,“ povedal programový manažér Junior Achievement Slovensko Peter Kalčevský.

Prežil som najúžasnejšie štyri dni v mojom živote,“ hovorí Mladý líder Denis. „Naučil som sa množstvo užitočných vecí, prišiel na nové myšlienky a spoznal úžasných ľudí. Keby som mohol, išiel by som ešte raz. Mám ujasnené ciele, ktoré chcem v živote dokázať. Určite budem na sebe ďalej pracovať.“

Viliam z Košíc o konferencii povedal: „Boli to intenzívne 4 dni naplnené mixom prednášok, workshopov, aktivít a pár hodinami spánku, ktoré stačili na načerpanie síl.“ „Verila som, že bude kopa srandy. Mám skúsenosti, iný pohľad, skvelé zážitky a nové kontakty“, konferenciu zhodnotila účastníčka Lenka z Horných Vesteníc.

Program doplnený zážitkovými aktivitami sa uskutočnil od 18. do 21. septembra v Trenčianskych Tepliciach. Konferenciu vecne podporila spoločnosť Baťa Slovensko.

Junior Achievement Slovensko je nezisková vzdelávacia organizácia, ktorá je lídrom v oblasti podnikateľského vzdelávania na Slovensku. Vzdelávacie programy, ktoré sú určené pre mladých ľudí od 10 rokov, sa realizujú metódou zážitkového učenia od roku 1992. V súčasnosti sa JASR môže pýšiť s viac ako 200 000 absolventmi programov a úspechmi či oceneniami v rámci súťaží nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. JASR je licenčným partnerom Junior Achievement Worldwide a Junior Achievement – Young Enterprise Europe. Poslaním JASR je poskytovať mladým ľuďom na Slovensku nadštandardné podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávanie.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Walt Disney
    Firmy a inštitúcie Junior Achievement Slovensko, n.o.