Korben Dallas vystúpia na festivale Rock For People

Korben Dallas
Slovenská formácia Korben Dallas Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) – Na český festival Rock for People, ktorý sa bude konať od 4. do 6. júna v Hradci Králové, príde aj slovenská kapela Korben Dallas. Ako dnes informovali na oficiálnej webstránke www.rockforpeople.cz, formácia sa predstaví v sobotu 6. júna.

Bratislavská kapela Korben Dallas vznikla v roku 2010. Ich prvý album Pekné cesty (2011), ktorý vznikol ako záznam koncertu, nominovali na Radio_Head Award v kategórii Album roka – cena kritikov. Trio si počas vlaňajšieho udeľovania Radio_Head Awards prevzalo tri sošky a to v kategóriách – Koncertná kapela/interpret roka, Album roka (Karnevalová vrana, 2013) a Singel roka (Otec). Minulý rok tiež vydali album Banská Bystrica. Formáciu tvoria Juraj Benetin (gitara, spev), Lukáš Fila (basgitara) a Ozo Guttler (bicie).

Do Hradca Králové prídu tento rok aj Faith No More, Limp Bizkit, Bastille, Julian Casablancas + The Voidz, Three Days Grace, Hollywood Undead, Asking Alexandria, Deathstars, We Are Harlot, Red Fang, Yellowcard, Northlane, The Color Morale, The Feud, Dead by April, Shoshin, Vojtěch Dyk a B-Side Band, David Koller, Vypsaná Fixa, Pipes and Pints, Sto zvířat a Ting.

Festival sa bude konať od 3. do 5. júla pod názvom Rock for People Europe aj v Plzni ako súčasť projektu Plzeň 2015 – Európske hlavné mesto kultúry. Fanúšikovia sa môžu tešiť na interpretov ako Motörhead, Guano Apes, The Parov Stelar Band, The Ting Tings, Modestep, Pete Doherty, Fink, Movits!, THePETEBOX, French Films, Gomad! & Monster, The Inspector Cluzo, Triggerfinger, De Staat, Gasmac Gilmore, Scarecrow, JoyCut, Bottled in England, BRNS, No Metal in This Battle a Vojtěch Dyk a B-Side Band.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rockforpeople.cz a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David KollerPete DohertyVojtěch Dyk