Kórejská rep. remizovala s Nigériou, postupuje

Fanúšikovia Kórejskej republiky

DURBAN 22. júna (WEBNOVINY) – V utorňajšom stretnutí B-skupiny na futbalových majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike medzi Nigériou a Kórejskou republikou sa zrodila remíza 2:2, a keďže Argentínčania v súbežne hranom zápase zdolali Grékov 2:0, do osemfinále postúpili ázijský a juhoamerický zástupca. Vo štvrtom oficiálnom dueli týchto dvoch súperov sa zrodila druhá remíza. Vo zvyšných dvoch prípadoch triumfovali Kórejčania. Nigérijčania sa pri svojej štvrtej účasti na MS neprebojovali tretíkrát medzi najlepších 16 mužstiev. Kórejčania postúpili do vyraďovacích bojov z druhého miesta v skupine, keď zásluhou jednej remízy a jedného víťazstva majú na svojom konte štyri body.

Výsledok:

B-skupina (Durban/štadión Mosesa Mabhidu):

Nigéria – Kórejská republika 2:2 (1:1)

Góly: 12. Uche, 69. Yakubu Aiyegbeni (z pok. kopu) – 38. Lee Jung-soo, 49. Park Čchu-joung, ŽK: 31. Enyeama, 37. Obasi, 42. Ayila – 68. Kim Nam-il, rozhodovali: Benquerenca – Cardinal, Miranda (všetci Portug.), 61 874 divákov

Nigéria: Enyeama – Odiah, Yobo (46. Echiéjilé), Shittu, Afolabi – Obasi, Ayila, Etuhu, Uche – Kanu (57. Martins), Yakubu Aiyegbeni (70. Obinna Nsofor)

Kórejská republika: Jung Sung-rjong – Čcha Doo-ri, Lee Jung-soo, Čcho Jong-hjung, Lee Joung-pjo – Lee Čchung-jong, Ki Sung-jong (86. Kim Jae-sung), Kim Jung-woo, Park Ji-sung – Jeom Ki-hun (64. Kim Nam-il), Park Čchu-joung (Kim Gong-jin)

Povzbudenie
Hráči tímov Nigérie aj Kórejskej republiky sa povzdbudzujú pred zápasom. Foto: SITA/AP

Chung yong a Utaka
Hráč Kórejskej republiky Lee Chung-yong v súboji s hráčom Nigérie Johnom Utakom. Foto: SITA/AP

Cez Jung Sung ryonga
Strela Nigeríjčana Ikechukwu Ucheho skončila za chrbtom Jung Sung-ryonga. Foto: SITA/AP

Uche skóruje
Hráč Nigérie Ikechukwu Uche skóruje. Foto: SITA/AP

Do zápasu vstúpili aktívnejšie futbalisti Kórejskej republiky, čoho dôkazom bola strela Park Čchu-jounga už v 2. min. Jeho pokus smeroval len nad bránku súpera. Skóre otvoril o 10 minút neskôr nigériský stredopoliar Kalu Uche. Ten poslal za chrbát brankára Jung Sung-rjonga center Odiaha z priestoru pravého krídla. Uche sa šikovne presadil cez nedôrazne brániaceho Lee Joung-pjoa. Nigérijčania sa upokojili s vedúcim gólom a vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí. Ani jedna z nich však neznamenala priame ohrozenie kórejského gólmana. V 38. min udrelo na druhej strane. Priamy kop Ki Sung-jonga premenil vo vyrovnávajúci gól Lee Jung-soo. Ten sa presadil na zadnej žrdi a pravačkou prekonal brankára Enyeamu. Ázijský zástupca si v závere prvého dejstva vytvoril územný tlak, ale nedokázal si vypracovať ďalšiu gólovú príležitosť. Po prvej štyridsaťpäťminútovke odchádzali mužstvá do šatní za nerozhodného stavu 1:1.

Hneď v 4. min druhého polčasu strhli vedenie na svoju stranu hráči Kórejskej republiky. Strelou z priameho kopu spoza pokutového územia prekonal Enyeamu útočník AS Monaco Park Čchu-joung – 1:2. Ten istý hráč mohol pridať svoj druhý presný zásah v 62. min., ale jeho strelu z pádu zneškodnil brankár Nigérie. V 66. min spálil obrovskú šancu Nigérijčan Yakubu Aiyegbeni, ktorý netrafil prázdnu bránku z troch metrov. Útočník anglického Evertonu svoje zaváhanie odčinil už o tri minúty, keď premenil pokutový kop za faul na prenikajúceho Obasiho. Pohľadný futbal predvádzali obaja aktéri aj v záverečnej štvrtine duelu. V pokutovom území sa snažil individuálne presadiť hviezdny krídelník Manchestru United Park Ji-sung, jeho pokus ľavačkou zo 75. min však skončil len na bočnej sieti. V 80. min nevyužil ďalšiu superšancu striedajúci Obafemi Martins. Útočník nemeckého Wolfsburgu oblúčikom síce prehodil vybiehajúceho brankára, ale lopta z jeho kopačky minula priestor medzi troma žrďam i. V záverečnej minúte riadneho hracieho času nebezpečne vystrelil Obinna Nsofor, ale technickým pokusom z hranice pokutového územia trafil len bočnú sieť. Zápas sa skončil zaslúženou remízou 2:2, čo do osemfinále posunulo Kórejskú republiku.

Nigéria – Kórejská republika 1:0

Nigéria – Kórejská republika 1:1

Nigéria – Kórejská republika 1:2