Košice neprestávajú šliapať, v šlágri porazili lídra z Nitry

HC Košice - HK Nitra
Zľava: Jakub Suja z Košíc a Peret Ordzovenský, Filip Bajtek a Michal Valent z Nitry v zápase 30. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HC Košice - HK Nitra. Košice, 8. december 2015. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 8. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti úradujúceho slovenského šampióna HC Košice natiahli svoju víťaznú zápasovú sériu na deväť duelov, keď v utorňajšej predohrávke 30. kola Tipsport ligy 2015/2016 zvíťazili na domácom ľade nad HK Nitra 5:1.

Hostia, ktorým sa doteraz ako posledným podarilo obrať „oceliarov“ o radosť z triumfu (v 21. kole zvíťazila Nitra doma nad Košicami 3:2), otvorili skóre utorňajšieho stretnutia v 32. min, keď sa presadil Filip Bajtek.

Zverenci trénera Rostislava Čadu vyrovnali v 36. min zásluhou Petra Bartoša, ktorý skóroval v šiestom dueli za sebou a dosiahol jubilejný 200. gól v košickom drese.

Už o minútu otočil skóre na stranu domácich počas presilovej hry Jakub Suja. V záverečnej časti pridali košické góly postupne Richard Jenčík, Marek Bartánus a opäť Jenčík.

Košičania si vďaka víťazstvu v šlágri upevnili s 59 bodmi druhú priečku tabuľky Tipsport ligy, vedúcim Nitranom sa priblížili na rozdiel dvoch bodov.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 30. kolo – predohrávka – utorok:
HC Košice – HK Nitra 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly: 36. P. Bartoš (R. Jenčík, Češík), 37. Suja (M. Bartánus, E. Šedivý), 48. R. Jenčík (P. Bartoš, Deyl), 58. M. Bartánus (Bicek), 60. R. Jenčík (P. Bartoš) – 32. Bajtek (Blackwater, M. Slovák)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Štefik – Korba, Rovenský, 3872 divákov

Košice: Halász – Deyl, Cebák, M. Macejko, M. Dudáš, E. Šedivý, B. Pavúk – M. Bartánus, Suja, Bicek – P. Bartoš, R. Jenčík, R. Lelkeš – Boltun, Češík, Hričina – Bortňák, Matúš Chovan, Šoltés

Nitra: M. Valent – Milam, M. Novák, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, Buček, F. Kuzma – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Kutálek, Stümpel, H. Ručkay – Stloukal, J. Štefanka, Macík – E. Piačka, Bene, Bajtek

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po utorkovom predohrávanom stretnutí 30. kola:

HK Orange 20 20 2 0 1 0 0 17 27:87 8

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.