Košice neuspeli v Bystrici, Zvolen prehral v Piešťanoch

Banská Bystrica - Košice
Zľava: Zane Kalemba z HC'05 Banská Bystrica, Marek Svatoš a Peter Bartoš, obaja z HC Košice, počas 14. kola slovenskej hokejovej Tipsport extreligy 2013/2014 medzi HC'05 Banská Bystrica - HC Košice. Banská Bystrica, 20. október 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

BRATISLAVA 20. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská najvyššia hokejová súťaž pokračovala v nedeľu zápasmi 14. kola.

HC‘05 Banská Bystrica – HC Košice 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 6. Heizer (Meland, Macháček), 37. R. Macík (Meland, M. Hudec), 38. Kafka (Bambúch), 42. Zigo (Lamper, Lunter) – 20. Češík (Jokeľ, R. Konečný), 44. R. Konečný (Svatoš, Češík), 50. L. Nagy (R. Jenčík, Macejko)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Sčensný, Výleta, 2 115 divákov

Banská Bystrica: Kalemba – J. Martin, Saracino, Meland, Macháček, Rosandič, Bambúch, Zošiak – Kafka, White, Handlovský – R. Macík, M. Hudec, Matúš Chovan – Lamper, Zigo, Lunter – Dolník, Heizer, Hegyi

Košice: Hylák – Kolba, Macejko, Martin Chovan, Štrbák, Cebák, Šeda, Takáč, Hrnka – Spilar, Marek Slovák (41. Hrnka), L. Nagy – Bicek, T. Marcinko, Sojčík – R. Jenčík, P. Bartoš, Svatoš – R. Konečný, Češík, Jokeľ

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Mali sme veľmi dobrý vstup do stretnutia. Boli sme jasne lepší, ale paradoxne na konci prvej tretiny sme dostali vyrovnávajúci gól. V druhej časti sa minca obrátila, iniciatívu prevzali Košičania a znova prišiel paradox – my sme dali dva góly. Do tretej tretiny sme išli s cieľom udržať dvojgólové vedenie. Navyše, pridali sme štvrtý gól, ale potom Košice ukázali svoju silu najmä v útoku. Dostali nás na kontakt jedného gólu, ale podarilo sa nám to napokon ubrániť. Chalanom patrí za tento týždeň obrovská vďaka. Mali nahustený program a ťažkých súperov a navyše sme zvládli súboj s výbornym korčuliarskym tímom Košíc. “

Anton Tomko (tréner Košíc): „Bol to dramatický zápas až do konca. V prvej tretine nám chýbal pohyb a Banská Bystrica nás jasne prestrieľala. Napriek tomu bol výsledok 1:1 pre nás priaznivý. V ďalšom priebehu zápasu sme zlepšili pohyb a utvorili sme si celý rad príležitostí. Ak by sme premenili samostatný nájazd, tak výsledok by sa mohol pre nás vyvíjať priaznivo. Naopak dve hrubé chyby vzadu nás stáli otočenie výsledku na 3:1 pre domácich. Napriek tomu sme verili, že sa ešte dá so zápasom niečo robiť, ale hneď v úvode tretej tretiny sme dostali štvrtý gól a bol to už hrozivý stav. Predsa len sme sa pozbierali a strelili sme súperovi dva góly, čím sme sa dostali na kontakt. Skúšali sme to aj v power-play, ale na otočenie výsledku to nestačilo. Opäť odchádzame z ľadu súpera porazení, pretože Bystričania hrali odhodlane, s nasadením a bojovnosťou. Pobili sa o víťazstvo a napokon ho aj získali.“

V súboji prvých dvoch tímov v Banskej Bystrici videli diváci kvalitný hokej už v prvej tretine. Domáci v nej mali prevahu, i keď do vedenia mohol ísť líder tabuľky.

V 2. min sa nepresadil Sojčík zblízka pred Kalembom. Úvodný gól padol v presilovke „baranov“ v šiestej minúte.

Meland vystrelil spoza kruhu a puk pred Hylákom tečoval Heizer – 1:0. Hokejisti spod Urpína mali aj ďalšie šance.

Vzruch priniesla najmä dvanásta minúta, keď sa ocitol pred odkrytou bránkou hostí Kafka, ale košický gólman stihol ešte zasiahnuť hokejkou. Na opačnej strane odpaľoval puk z bránkoviska pred voľným Bartošom Bambúch. Hylák sa potom zapotil pri dobrých možnostiach Whitea a Handlovského. Hostia síce ťahali za kratší koniec, ale 47 sekúnd pred prvou prestávkou vyrovnali. Po chybe brankára Kalembu strieľal zblízka Jokeľ, no úspešná bola až dorážka exbystričana Češíka, ktorý si pripísal na materskom ľade prvý tohtosezónny bod.

Druhá tretina mala iný obraz než prvá. Košice ožili, viac sa tlačili do útoku a utvorili si gólové príležitosti. V 26. min sa snažil pred bránkou presadiť Jenčík a o dve minúty po chybe Melanda sa predral pred domáceho gólmana Nagy. Východniari potom nevyužili presilovku a mohli v nej inkasovať.

Domáci sa totiž dostali do prečíslenia dvoch na jedného, no Handlovský netrafil odkrytý priestor Hylákovej svätyne. Najväčšia šanca hostí prišla v 35. min.

V úniku sa ocitol Svatoš, ale pohorel na Kalembovi. Efektívni napokon boli Bystričania, ktorým vyšiel záver strednej časti. Najprv sa presadil zblízka pred bránkoviskom Macík a o pár sekúnd zvýšil na 3:1 Kafka, ktorý prešiel od modrej čiary sám pred košického gólmana a dobrou koncovkou mu nedal žiadnu šancu.

Domácim vyšiel aj nástup do tretej tretiny. V 42. min sa presadil tretí útok, keď na Hyláka platil dôraz pred bránkou, puk poslal za jeho chrbát mladý Zigo – 4:1. Košickí hokejisti odpovedali o dve minúty neskôr. Svatoš ideálne našiel na ľavej strane Konečného, ktorý tvrdou strelou znížil stav na rozdiel dvoch gólov. Vedúci tím súťaže prevzal taktovku hry do svojich rúk, hrozil najmä Nagy, ktorý sa napokon presadil z uhla pri ľavej žŕdke v čase, keď vstupoval na ľad hráč Banskej Bystrice z trestnej lavice. Výstrahu hostí zobrali ´barani´ vážne a začali viac útočiť. V presilovke to skúšal Saracino a po jej skončení Lunter. V 58. min sa predral cez dvoch hráčov súpera Macík, ale sám zoči-voči brankárovi neuspel. Košice v samom závere ešte odvolali brankára, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Obrazom: Košice prehrali v Banskej Bystrici

Zľava: Martin Štrbák z HC Košice, Mislav Rosandič z HC'05 Banská Bystrica a Tomáš Marcinko z HC Košice počas 14. kola slovenskej hokejovej Tipsport extreligy 2013/2014 medzi HC'05 Banská Bystrica - HC Košice. Banská Bystrica, 20. október 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

Radomír Heizer (uprostred) z HC'05 Banská Bystrica počas 14. kola slovenskej hokejovej Tipsport extreligy 2013/2014 medzi HC'05 Banská Bystrica - HC Košice. Banská Bystrica, 20. október 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Alexandr Hylák (vľavo) z HC Košice a Radoslav Macík z HC'05 Banská Bystrica počas 14. kola slovenskej hokejovej Tipsport extreligy 2013/2014 medzi HC'05 Banská Bystrica - HC Košice. Banská Bystrica, 20. október 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Vladimír Dolník (vpravo) z HC'05 Banská Bystrica a Alexandr Hylák (vľavo) z HC Košice počas 14. kola slovenskej hokejovej Tipsport extreligy 2013/2014 medzi HC'05 Banská Bystrica - HC Košice. Banská Bystrica, 20. október 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

Dukla Trenčín – HK Poprad 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 1. Kútny (Troliga, R. Lintner), 30. O. Mikula (Čerešňák, Novajovský), 60. O. Mikula (R. Petrovický, R. Lintner) – 29. T. Sýkora (R. Suchý)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Boman (Fín.), Kubuš – Holienka, Valach, 1172 divákov

Trenčín: J. Lašák – Ďurčo, R. Lintner, Novajovský, Čerešňák, Bagin, Pozník, M. Nemčík – Komínek, Rastislav Pavlikovský, R. Petrovický – Kútny, O. Rusnák, Troliga – L. Klíma, T. Klíma, O. Mikula, od 21. Nemček, od 41. D. Hudec

Poprad: Sidor – R. Suchý, Gáborčík, Fabian, M. Kurali, Jáchym, Kasík, od 41. Makovský – Jabrocký, Štals, A. Lapšanský – Paločko, S. Takáč, A. Kroták – Mlynarovič, L. Paukovček, T. Sýkora

Roman Chatrnúch (asistent trénera Trenčína): „Na tento dôležitý zápas sme sa chceli veľmi dobre pripraviť a zvládnuť ho úspešne. Začali sme dobre a hneď v úvode sme z aktivity vyťažili prvý gol. Potom sa súper postupne zlepšoval a my sme sa dostali do herného kŕča, pričom nám chýbal potrebný pohyb. Našťastie sa nám opäť podarilo vyskočiť o gól a víťazstvo sme ubránili, hoci s predvedenou hrou nemôžeme byť veľmi spokojní.“

Vladimír Turan (asistent trénera Popradu): „Chceli sme bodovať, ale odhodlanie hráčov asi zostalo v kabíne. Veľmi rýchlo sme dostali prvý gól, čo výrazne ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. Hoci sa nám podarilo vyrovnať, súper nám strelil ďalší gól a v tretej tretine to už z našej strany bolo len neplodné dobýjanie súperovej bránky. Škoda nevyužitých šancí. V opačnom prípade sme mohli dosiahnuť v tomto zápase viac.

Trenčín - Poprad

Domáci na súpera vybehli aktívne, presne po 60 sekundách hry Kútny strelou spomedzi kruhov otvoril gólový účet, pričom zopár ďalších dobrých príležitostí ešte zostalo nevyužitých.

Popradčania sa postupne vymanili z tlaku a vyrovnali hru, ani oni však v koncovke dlho neboli úspešní.

Až v polovici zápasu sa im vydarila rýchla kolmá akcia, ktorú umiestnenou strelou zužitkoval na vyrovnanie Sýkora – 1:1. Trenčianska odpoveď však prišla už o 12 sekúnd, keď po nájazde zavesil Mikula a vrátil domácim stratený náskok. Potom sa na klzisku predovšetkým bojovalo. Hra sa prelievala na obe strany, ale nikto si nedokázal vynútiť súvislejší tlak.

Poprad sa v útoku snažil, domáci Petrovický v 54. min ale trafil do žŕdky. O výsledku sa definitívne rozhodlo až 54 sekúnd pred koncom. Počas hry hostí bez brankára Mikula strelou do prázdnej bránky poistil dôležité víťazstvo Trenčína.

Obrazom: Hokejisti Trenčína si poradili s Popradom

Bez názvu

Vladimír Kútny z Dukly Trenčín sa raduje z gólu počas hokejového zápasu 14. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín a HK Poprad. Trenčín, 20. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Sprava: Dávid Gaborčík z HK Poprad a Tomáš Klíma z Dukly Trenčín počas hokejového zápasu 14. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín a HK Poprad. Trenčín, 20. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Brankár HK Poprad Dušan Sidor počas hokejového zápasu 14. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín a HK Poprad. Trenčín, 20. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Sprava: Samuel Mlynarovič z HK Poprad a Ondrej Rusnák z Dukly Trenčín počas hokejového zápasu 14. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín a HK Poprad. Trenčín, 20. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

MsHK DOXXbet Žilina – HK 36 Skalica 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)

Góly: 11. Marcel Šterbák (Klouda), 15. F. Novák (Kalla, T. Varga), 26. T. Varga (F. Novák), 38. D. Buc (Klouda, R. Tomas), 56. R. Tomas (Klouda) – 21. Obdržálek (R. Školiak, L. Kozák), 39. Barák (R. Školiak, Obdržálek), 44. Trška (Stieler)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky 3:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: T. Orolin – R. Bednár, Gavalier, 1 104 divákov

Žilina: M. Laco – Rúfus, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, Bajaník, Ostrčil, (od 41. min Niník) – D. Buc, Klouda, R. Tomas – F. Macejka, Linet, Drevenák – T. Varga, Kalla, F. Novák – Valášek, A. Lipovský, Čavrk

Skalica: M. Lipovský – Barák, L. Kozák, Ketner, Trška, Staňo, Krejčiřík – Preisinger, R. Školiak, Obdržálek – Kalináč, Stieler, M. Romančík – Šátek, Kutálek, B. Mráz

Ján Neliba (tréner Žiliny): „Som rád, že sme po ťažkom zápase v Nitre, kde sme sa ťahali o body, dnes zvíťazili. Hráči Skalice sa napriek oklieštenej zostave snažili. Začiatok bol z našej strany trocha ospalý, potom sme si vypracovali viac šancí, dali góly a myslím si, že zápas sme zaslúžene vyhrali.“

Štefan Mega (asistent trénera Skalice): „Do zápasu sme nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy. Nechceme sa vyhovárať, ale pri našom úzkom kádri je to dosť. Stretnutie rozhodli presilové hry, domáci využili tri, my len jednu. Žilina navyše vsietila gól aj v oslabení. Vo vyrovnanom zápase mali domáci viac streleckého šťastia, aj keď si myslím, že zápas vyhrali zaslúžene.“

Hneď v úvodných minútach bol vylúčený kapitán domácich Drevenák, Záhoráci však početnú prevahu nevyužili. Ako na to, ukázali Žilinčania. V 10. min išiel na trestnú lavicu Barák, Varga mieril len do betónov, ale sekundu pred vypršaním trestu skalického obrancu zužitkoval Šterbák nezištnú prihrávku Kloudu – 1:0. Druhý gól vsietili domáci pri početnej prevahe, na konci akcie druhého útoku bol Filip Novák. V závere tretiny sa ešte mohlo meniť skóre, ale strely domácich Romančíka a Lineta gólmani kryli.

Na začiatku druhého dejstva bol vylúčený Tomas, tentokrát hostia po nie prudkej strele Obdržálka vsietili kontaktný gól – 2:1. Vyrovnať mohli pri vylúčení Šterbáka, no nepodarilo sa. Naopak Varga sa nemýlil a v oslabení zvýšil už na 3:1. Rýchly hokej sa hral aj v druhej desaťminútovke druhej tretiny. V 33. min mieril Jankovič len do Laca. O dve minúty neskôr akciu Kalla – Varga zmaril Lipovský. Dve minúty pred koncom II. tretiny založil prvý útok Žiliny rýchlu akciu a Buc zvyšoval už na 4:1. Keď sa už zdalo, že sa tretina skončí bez ďalšieho gólu, Barák pomedzi betóny druhýkrát prekonal Laca – 4:2.

Skaličania mali dobrý vstup do poslednej tretiny, keď Trška vsietil kontaktný gól. Žilinčania pridali, ale strelecké pokusy Kloudu a Dlouhého Lipovský zneškodnil. Skalický brankár sa vyznamenal aj pri závare pred jeho bránkou, keď sa ho snažil prekonať jeho menovec v žilinskom drese Adrián Lipovský. V 53. min výborne prihrával Drevenák Linetovi, ale gólman hostí bol aj tentokrát proti. V 55. min išiel na trestnú lavicu Trška, domáci po 44 sekundách vsietili gól, keď po nezištnej prihrávke Kloudu pálil do poloodkrytej bránky Tomas. Záver bol zdramatizovaný dvoma vylúčeniami Žiliny, avšak 43-sekundová početná prevaha o dvoch hráčov i power-play nepriniesla Skaličanom žiadny efekt.

MHC Mountfield Martin – HK Nitra 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)

Góly: 41. M. Beran (Markovič) – 2. M. Hamrák (F. Kuzma, M. Bača), 5. Ordzovenský (R. Tománek, Piačka), 24. Pupák (Kmeč, P. König), 24. Stümpel (R. Tománek, Ordzovenský), 39. M. Kováčik (T. Chrenko)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: M. Bača (Nitra) 10 min za napadnutie krku a hlavy, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Stano – Brath, Snášel, 1500 divákov

Martin: Šúrek (24. Dzubina) – I. Ďatelinka, A. Novotný, Tupý, Matejka, Brcko, Smrek – Fujerík, M. Beran, Markovič – Rožník, Galamboš, Zlocha ml. – J. Cíger, Dírer, Themár – Šugár, J. Perniš

HK Nitra: Kristan (42. Zima) – Ordzovenský, P. König, D. Milo, Nádašdi, M. Bača, F. Kuzma – R. Tománek, Stümpel, H. Ručkay – M. Kováčik, T. Chrenko, L. Novák – Bajtek, M. Hamrák, Martin Segľa – Pupák, Kmeč, Piačka

Daniel Babka (tréner Martina): „Po dvoch rýchlych úvodných góloch bolo ťažké sa vrátiť do zápasu. Tretí gól nás psychicky zlomil. Od začiatku sezóny máme problém s koncovkou, aj keď máme dostatok príležitostí, obvykle ide do vedenia súper. Neklesáme na duchu, v ďalších zápasoch sa pokúsime zabodovať.“

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Obávali sme sa, že Martin po dvoch domácich prehrách pôjde za bodovým ziskom. Mali sme však dobrý vstup do zápasu. Bolo vidno, že po našich dvoch góloch na domácich spadla ´deka´. Odohrali sme zápas, ktorý sme mali celý pod kontrolou.“

Martinčania mali opäť katastrofálny vstup do zápasu. V 2. min Kuzmovu strelu usmernil Hamrák jemným tečom do bránky a o tri minúty sa potom v presilovke Tománkova strela odrazila pred voľného Ordzovenského a Nitra už viedla 2:0. Domácich to vyviedlo z miery, naopak hostia po svojom pohodlnom vedení zápas kontrolovali. Zaujímavá bola 12. min, keď podnikli Fujerík s Markovičom zaujímavý výpad a z protiútoku potom netrafil Tománek odkrytú časť bránky. Aj úvod druhej tretiny vyšiel gólovo Nitranom. V 24. min Pupákova nahodená strela prešla Šúrekovi pomedzi betóny. Martinského brankára potom vystriedal Dzubina. Ten si však vôbec na puk nesiahol a už ho po 38 sekundách vyťahoval zo siete. Tománkova prihrávka pred bránku sa odrazila od Stumpela – 0:4.

V 28. min po súboji pri domácej striedačke povolilo plexisklo. Rozhodcovia poslali hráčov do šatní a druhá tretina sa dohrávala po jeho výmene. V 33. min mal výbornú príležitosť Ručkay, ale Dzubina bol pripravený. V 35. min sa opäť zaskvel svojím „semaforom“ Dzubina, keď efektne chytil strelu Chrenka. Martinčania zvýšili aktivitu a prebudili aj divákov. Pri strelách Smreka a Fujeríka sa ukázal aj brankár Kristan. V 39. min unikla v oslabení dvojica Chrenko – Kováčik a druhý menovaný pridal piaty gól Nitry.

Gólový pôst Martina proti Nitre ukončil až v 41. min v oslabení Beran – 1:5. „Corgoni“ potom už dotiahli zápas do víťazného konca.

ŠHK 37 Piešťany – HKM Zvolen 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:3, 2:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 10. Lušňák (M. Bartánus, Mišura), 16. Brňák (Lelkeš, V. Nemec), 50. V. Nemec, 57. Lušňák (Drgoň, M. Bartánus), rozhod. nájazd: Lelkeš – 6. Hraško (Ľ. Zuzin, M. Jurík), 22. M. Jurík (Puliš, Hraško), 28. Brabenec (P. Zuzin), 28. V. Baláž (Ťavoda, J. Mucha)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Drgoň (Piešťany) 10. min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bogdaň, Smerek, 1458 divákov

Piešťany: T. Tomek (28. Ondrejka) – Bučka, R. Filip, Drgoň, Brňák, Škadra, Biro, Cuník, A. Hruška – Melichárek, V. Nemec, S. Saliji – Šišovský, Lelkeš, J. Ručkay – M. Bartánus, Mišura, Lušňák – Haring, Holovič, Toman

Zvolen: M. Šimko – L. Pokovič, Juraško, Hraško, Pichnarčík, Ťavoda, J. Mucha, Pospíšil – Puliš, Brabenec, Michal Chovan – Škvaridlo, P. Zuzin, V. Baláž – Síkela, M. Jurík, Ľ. Zuzin – Čanky, Fekiač, Martin Ďaloga

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): „Po dvoch víťazstvách vonku sme chceli konečne bodovať aj doma. Súhlasím, že sa hral od začiatku výborný hokej. Myslím si, že sme boli v prvej tretine aktívnejší, aj keď súper dal gól, no my sme dokázali otočiť na 2:1. Škoda tej časti v druhej tretine, kedy sme v priebehu siedmich minút dostali tri góly, čím sme sa trošku dostali pod deku. Súper hral v tomto momente lepšie ako my. Do tretieho dejstva sme išli minimálne s tým, že sme sa chceli dotiahnuť. Treba chalanom poďakovať za bojovnosť a nasadenie, čím sme dokázali, že vieme hrať hokej aj doma. Podarilo sa nám vyrovnať a som rád, že sa pri samostatných nájazdoch priklonilo šťastie na našu stranu. Ďakujem mužstvu, že sme zápas dokázali otočiť.“

Július Šupler (tréner Zvolena): „Myslím si, že to bol dobrý dynamický zápas, gólové príležitosti sa striedali na oboch stranách. Za strednú časť chlapcov pochválim, za stavu 1:2 ukázali svoje možnosti v útočnej fáze. Škoda, že dostali tretí gól, ktorý bol diskutabilný a ktorý ovplyvnil ďalší priebeh zápasu. Bola škoda, že sme v posledných minútach po takej hrubej chybe inkasovali, čo znamenalo stratu bodov. Mrzí nás to, no myslím si že túto etapu treba zlomiť tvrdou prácou, trpezlivosťou a pevnou vôľou po víťazstvách a vrátiť si dobrými výsledkami sebavedomie. Ja som chlapcov pochválil za nezlomnú voľu a za snahu vyhrať tento zápas, čo sa nám, bohužiaľ, nepodarilo.“

Od začiatku stretnutia hrali obidve mužstvá pozorne. Na konci 6. min však nahodený puk Hraškom od modrej čiary skončil za Tomekovým chrbtom – 0:1. V 9. min hrali domáci presilovku a vylúčenie Ťavodu potrestali. Vyrovnávajúci gól vsietil Lušňák, keď ho ideálne našiel prihrávkou spoza brány Bartánus – 1:1. Následne sa domáci ubránili oslabeniu. V 16. min úplne voľný Brňák pred bránkou nezaváhal, a poslal „havranov“ do vedenia 2:1. Do konca prvej tretiny hra pokračovala v svižnom tempe.

Začiatok druhej tretiny patril hosťom a v 22. min Jurík pomedzi betóny neistého Tomeka vyrovnal na 2:2. O minútu neskôr mal čistú šancu na vedúci gól Čanky, ale gólmana domácich neprekonal. Čierna chvíľa Piešťan prišla v 28. min, keď Baláž skóroval na 2:3, a o jedenásť sekúnd neskôr vyhnal z domácej bránky Tomeka Brabenec – 2:4. Do domácej brány sa postavil Ondrejka, a ten si už do konca tretiny udržal čisté konto.

III. tretina a predĺženie

Do tretej časti zápasu nastúpili domáci útočne, ale puk po šanciach Holoviča, Haringa či v 44. min Bartánusa si cestu za Šimkov chrbát nenašiel. V 50. min hrali Piešťany presilovku a Nemec strelil kontaktný gól v trme-vrme pred bránkou. Gól potvrdil až videorozhodca. V 57. min urobili zvolenskí obrancovia hrubú chybu vo svojom obrannom pásme, čo využil Lušňák na vyrovnanie stavu – 4:4. Domácim sa víťazstvo nepodarilo strhnúť na svoju stranu a nasledovalo predĺženie. To nerozhodlo, a preto nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešný iba jediný strelec – domáci Lelkeš.