Košice podľahli Nitre, vlci roztrhali Zvolen, Godla striedal

Roman Tománek
Útočník HK Nitra Roman Tománek v súboji s Matejom Češíkom z HC Košice počas nedeľňajšieho zápasu 40. kola Tipsport extraligy. Nitra, 11. január 2015. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 11. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti HK Nitra zvíťazili v šlágri nedeľňajšieho 40. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport extraligy doma nad hráčmi HC Košice v dueli tretieho s prvým 4:3 po predĺžení. „Východniarom“, ktorí tri razy viedli, sa napokon vypomstilo, že v záverečnej minúte tretej tretiny povolili domácim vynútiť si pokračovanie. V ňom rozhodol Henrich Ručkay.

Vicemajstrovská Nitra uspela v štyroch z piatich tohtosezónnych vzájomných duelov a ťahá internú sériu troch triumfov (v predchádzajúcich dvoch zhodne zvíťazila 3:1 – najprv pred vlastnými fanúšikmi, potom vonku). Pikantériou terajšieho zápasu bola asistencia brankára hostí Alexandra Hyláka pri góle na 2:1.

Premiéru v drese „oceliarov“ v najvyššej súťaži absolvoval Radovan Bondra. Sedemnásťročný rodák z Trebišova okorenil prvý zápas aj presným zásahom, v 13. min otvoril skóre.

„Bol to super pocit, keď som sa dozvedel, že budem môcť pôsobiť v A-tíme Košíc. Nečakal som, že už teraz budem hrať za seniorov. Je to pre mňa veľká motivácia. Som spokojný s gólom pri premiére, ale viac ako presný zásah by ma potešili body,“ uviedol Radovan Bondra.

Godlovi premiéra nevyšla

„Barani“ z Banskej Bystrice vyhrali nad „havranmi“ z Piešťan 6:1. Len dve tretiny vydržal v bránke hostí jeden z hlavných hrdinov reprezentácie SR do 20 rokov pri nedávnom zisku bronzu na MS tejto vekovej kategórie v Kanade Denis Godla. Po štvrtom góle ho vystriedal Martin Šúrek. Hostia dosiahli čestný úspech až za stavu 0:6 z ich pohľadu v 58. minúte, a to v oslabení. Banská Bystrica naplno zabodovala po dvoch nezdaroch. ŠHK 37 inkasoval siedmu prehru z ostatných ôsmich duelov. Od Bystričanov dostal v tejto sezóne 30 gólov v piatich vzájomných zápasoch.

„Mrzí ma to… Prejavila sa únava zo šampionátu aj cestovania, bolo to ťažké. Nechcem sa však vyhovárať. Dúfam, že v najbližších týždňoch to bude lepšie, čakajú nás kľúčové zápasy,“ skonštatoval pre SITA mladý gólman z portfólia Slovana Bratislava. Godla férovo uznal kvality súpera: „Chytalo sa mi dobre, ale Bystrica predvádzala veľmi kvalitný hokej, fakt skvele kombinovala, jej hráči o sebe vedeli a my sme to smerom dozadu nezvládli.“

Dukly Trenčín zvíťazila na ľade HK Poprad 5:2. Vojaci bodovali v kalendárnom roku 2015 vo všetkých štyroch stretnutiach, tretíkrát v rade zvíťazili. V tabuľke im naďalej patrí 6. priečka so ziskom 69 bodov, Poprad je štvrtý so 77 bodmi. Dukla dala Podtatrancom v nedeľu v piatom vzájomnom súboji v tejto sezóne najviac gólov, doterajšie maximum bolo tri presné zásahy z prvého duelu (3:1).

Trenčín vyťažil z dobrého úvodu, streleckej efektivity, aktívnejšieho prístupu a opäť kvalitného výkonu brankára Branislava Konráda. V 3. minúte otvoril skóre Martin Dudáš. Pred polovicou zápasu dali Trenčania dva góly v rozpätí 83 sekúnd, keď sa opakovane presadil Tibor Melichárek. V 35. minúte v presilovke zvýšil Michal Hlinka už na 4:0 pre hostí.

Domáci sa až potom ako-tak prebrali a Matúš Paločko znížil. V 42. minúte upravil na 2:4 Peter Boltun, ale prípadnú drámu odvrátil o dve minúty Michal Hlinka. Domáci sa potom snažili ešte urobiť niečo s výsledkom, ale defenzíva hostí dokázala ubrániť vedenie.

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Divoký zápas na Záhorí a debakel Zvolena v Žiline

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina na piaty pokus premiérovo v tejto sezóne prekonali hráčov HKM Zvolen a bolo to naozaj impozantné víťazstvo 7:0.

Po dvoch tretinách vystriedal Mareka Šimka v bránke mužstva spod Pustého hradu Filip Orčík, dostal tri góly. Najlepším strelcom Žilinčanov bol s dvoma gólmi Milan Dolinajec, po jednom zásahu pridali Juraj Ďurkech, Milan Drevenák, Matej Valášek, Tomáš Demel a Róbert Krajči. Zvolenčania prehrali s týmto súperom prvý raz od 26. novembra 2013.

Divoký zápas sa hral na Záhorí, kde Skaličania vyhrali nad Martinom 5:4 po predĺžení. Domáci viedli 2:0 i 4:3, ale aj prehrávali 2:3. O všetkom rozhodol v závere nadstaveného času Juraj Jurík. Napriek zisku dvoch bodov je Skalica naďalej posledná desiata, Martinu patrí 7. pozícia.

Hráči HK 36 Hant dosiahli prvé víťazstvo v kalendárnom roku 2015, do nedele naposledy sa z úspechu tešili 28. decembra. Odvtedy prehrali štyrikrát v rade. Martin padol po dvoch triumfoch. O kuriózny gól sa postaral Marek Drtina, ktorý v 57. minúte v presilovke vystrelil z polovice klziska a nachytal brankára Jakuba Čecha. Skalica viedla 4:3, ale v 58. minúte sa presadil zblízka David Zucker.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – 40. kolo – nedeľa:

HK Nitra – HC Košice 4:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)

Góly: 32. Š. Novotný (Lelkeš, J. Štefanka), 45. Tománek (Marek Slovák), 60. J. Štefanka (Marek Slovák, Tománek), 62. H. Ručkay (Lelkes) – 13. R. Bondra (Matúš Chovan), 40. Jenčík (Štrbák, Hylák), 48. A. Lapšanský (Hrnka, I. Rachůnek)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner – J. Tvrdoň, Výleta, 3031 divákov

Nitra: Lakosil – Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Mezei, F. Kuzma, Milo, Bačik – H. Ručkay, Marek Slovák, Tománek – Š. Novotný, J. Štefanka, Lelkeš – Pupák, Lukáš Novák, J. Ručkay – Piačka, Bajtek, R. Mráz

Košice: Hylák – Štrbák, E. Černák, Philipp, A. Jánošík, Šeda, Cebák, Hinďoš, M. Macejko – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Hrnka, I. Rachůnek, A. Lapšanský – Sojčík, Češík, Bicek – R. Bondra, Matúš Chovan, Suja

HC ’05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 4. M. Hudec (Handzuš, Kadura), 23. Biro (Kytnár), 25. Rosandič (Preisinger, Gachulinec), 37. Kytnár (Handlovský, Peckham), 40. Kytnár (Biro), 49. Handlovský (Preisinger, Bambúch) – 58. Stupka (T. Klempa)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Stano – Jobbágy, Rovenský, 1926 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan – Nicastro, Rosandič, Cohen, Biro, Čížek, Peckham, Bambúch, Gachulinec – Kadura, Handzuš, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Kytnár, Bendík – Róth, Zigo, R. Gašpar

Piešťany: Godla (41. Šúrek) – Leppänen, Brňák, Kotaška, Šedivý, Škadra, Rais, Drgoň, Bučka – Haring, Peško, Toman – T. Klempa, Stupka, Holovič – Kutálek, Pašek, Románek – Vaculín, S. Petráš, F. Hudec

HK Poprad – Dukla Trenčín 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Góly: 36. Paločko (Fabian, Kroták), 42. Boltun (Paločko) – 3. Dudáš (D. Hudec), 29. Melichárek (Šišovský, Habšuda), 30. Melichárek (Švec), 35. Michal Hlinka (Dudáš, Lintner), 44. Michal Hlinka (Razingar, Šišovský)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: Kasík 10+DKZ za nešp. správanie, Paločko (obaja Poprad) 10 min za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Gajan, Smrek, 1558 divákov

Poprad: Kostúr (35. Sedlačko) – D. Brejčák, R. Suchý, Makovský, Fabian, Malina, Kasík, Kurali, Pitka – T. Sýkora, Paukovček, Hvila – Kroták, S. Takáč, Paločko – R. Rapáč, Štals, Boltun – Matis, Mlynčár, Gápa

Trenčín: Konrád – Novajovský, Andersons, Habšuda, Lintner, Dudáš, Hatala, Holenda, Hochel – O. Mikula, V. Nemec, Melichárek – Šišovský, Michal Hlinka, Razingar – Daniška, P. Stantien, J. Pardavý – D. Hudec, Švec, Briestenský

HK 36 Hant Skalica – MHC Mountfield Martin 5:4 po predĺžení (1:0, 1:3, 2:1 – 1:0)

Góly: 16. Drtina (P. Horváth), 23. Stloukal (I. Jankovič), 46. Štumpf (J. Jurík, R. Školiak), 57. Drtina (P. Romančík), 65. J. Jurík (B. Mráz) – 35. Važan (Smrek), 35. Zucker, 38. Dírer (Zucker, Podzinš), 58. Zucker

Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Hribik – M. Tvrdoň, Sčensný, 1011 divákov

Skalica: P. Romančík – Barák, Gründling, Drtina, P. Horváth, I. Jankovič, Nechala, Zukal – Vaškovič, Stloukal, Komínek – J. Jurík, R. Školiak, Štumpf – B. Mráz, Chylo, Bezúch – M. Bene, Lantoš, Šimíček

Martin: J. Čech – Matejka, I. Ďatelinka, M. Dvořák, Smrek, Brcko, Lojek, Tupý, Dlouhý – Važan, Galamboš, J. Markovič – Podzinš, Fujerík, Zucker – O. Jokeľ, Dírer, A. Themár – Rusina, Jurášek, Šugár

MsHK DOXXbet Žilina – HKM Zvolen 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Góly: 2. Ďurkech (Síkela), 10. Drevenák (Demel, S. Hudec), 22. Valášek (Demel, Drevenák), 38. Dolinajec (Milan Procházka), 44. Demel (Valášek, Drevenák), 45. R. Krajči (M. Uram, Síkela), 45. Dolinajec (Drábek)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Ťavoda (Zvolen) 10 minút za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik – Kacej, Stanzel, 1405 divákov

Žilina: Cibuľa – Dresler, Milovanovič, S. Hudec, Bajaník, Ďurkech, Bobček, M. Kokavec, Niník – Milan Procházka, Jabrocký, Kanko – Valášek, Demel, Drevenák – M. Uram, Síkela, R. Krajči – Dolinajec, Drábek, Káňa

Zvolen: M. Šimko (41. Orčík) – Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík – Puliš, Brabenec, M. Sloboda – Podkonický, L. Jurík, Obdržálek – Škvaridlo, Kentoš, Martin Ďaloga – F. Fekiač