Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: shmu.sk
29. novembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(3)

Košice upravia dôchodcom poplatky za odpady, zaplatia menej

KOŠICE 29. novembra (WEBNOVINY) – Dôchodcovia v Košiciach od 62 rokov budú mať nárok na zníženie miestneho poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady o polovicu. Vyplýva to z návrhu všeobecne záväzného nariadenia mesta na zníženie a odpustenie poplatku.

Mesto ako správca dane navrhuje znížiť vekovú hranicu pre fyzické osoby zo 70 rokov na 62 rokov a zníženie poplatku o 50 percent. Ďalej správca dane zavádza zníženie poplatku pre poplatníkov, ktorí preukážu hmotnú núdzu, o 60 percent priamo v nariadení.

Doteraz toto zníženie správca dane poskytoval, ale postupoval podľa zákonného ustanovenia upravujúceho zmiernenie, alebo odstránenie tvrdosti zákona. Správca dane zároveň dopĺňa pri množstvovom zbere ustanovenie o lehote zaplatenia poplatku.

Dôvodová správa neuvádza, aký to bude mať finančný dopad na mestský rozpočet. O tomto návrhu VZN budú rokovať mestskí poslanci 8. decembra a v prípade, že návrh schvália, nadobudne účinnosť od 1. januára 2015.

Odporúčané články

Symboly Košíc budú chránené, prezident Kiska podpísal novelu Osuský chce dôchodcov odbremeniť od dane z celého príjmu

Témy

Diskusia

odvoz odpadu a jeho likvidacia je vyznamnou polozkou nakladov spojenych s byvanim na domaconost dochodcov to je aj do 200 EUR rocne. Nebuďte naivní Košice deklarovali na internete zníženie dane z nehnuteľnosti po dovŕšení veku 70 rokov.Tesne pred tým údajne poslanci schválili zvýšenie daní,v januári z týchto zvýšených daní dali "zníženie" o 30%,ale až po dovršení veku 70 rokov,čiže až v roku ďaľšom,rozdiel medzi... Aj to je cesta ako sa odvdacit mamkam a otcom aspon ciastocne.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

NAJKY.sk

Autolike.sk

DRAN.sk

Podnikam.sk

najAPPKY.sk

Mňamky-recepty

Byvanie je hra

Dámskajazda

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...