Košice začali semifinále s Popradom fantastickým obratom

Košice v prvom semifinále zdolali Poprad
Situácia pred popradskou bránou v prvom semifinálovom zápase play-off hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - HK Poprad. Košice, 16. marec 2015. Foto: SITA/Tibor Zmak

KOŠICE 16. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti HC Košice predviedli v úvodnom zápase semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy dokonalý obrat. Nad HK Poprad vyhrali v pondelok 5:4 a ujali sa vedenia v sérii.

Obhajca majstrovského titulu prehrával ešte päť minút pred koncom o dva góly (2:4), ale zvýšenou aktivitou v zostávajúcom priebehu rozdiel nielen zmazal, ale ešte v riadnom hracom čase stihol rozhodnúť o svojom triumfe.

Obrazom: Košice v prvom semifinále zdolali Poprad

Popradčania dlho držali opraty duelu vo svojich rukách, obranca Radoslav Suchý gólom na 4:2 v 35. min „vyhnal“ z domácej bránky Marcela Melicherčíka. Jeho náhradník Alexandr Hylák však potom už nepustil za svoj chrbát žiadny puk.

Popradskú svätyňu odklial v závere najskôr Marek Bartánus v 56. min, o necelé dve minúty vyrovnal Jakub Suja a víťazný gól strelil v čae 58:37 Richard Jenčík, ktorý sa presadil v zápase druhýkrát.

Druhé stretnutie tejto semifinálovej série je na programe v utorok 17. 3. od 17.00 h opäť na košickom ľade.

HC Košice – HK Poprad 5:4 (0:2, 2:2, 3:0) – stav série 1:0

Góly: 27. Jenčík (Cebák), 33. Sojčík (Kutálek, Hrnka), 56. M. Bartánus (Suja, Bicek), 58. Suja (Štrbák), 59. Jenčík (P. Bartoš) – 3. R. Rapáč (Boltun), 16. Gríger (R. Suchý, Paukovček), 31. Štrauch (D. Brejčák), 35. R. Suchý (Paukovček, Gríger)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Lokšík – Šefčík, Výleta, 4339 divákov

Košice: Melicherčík (35. Hylák) – Štrbák, E. Černák, Philipp, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Šeda – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Sojčík, Hrnka, Kutálek – Lapšanský, Matúš Chovan, Bicek – M. Bartánus, Suja, R. Bondra – Hinďoš

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Makovský, D. Brejčák, Malina, Kasík, Dinda, Gaborčík – Bartečko, Paukovček, Gríger – Kroták, S. Takáč, Matis – R. Rapáč, Boltun, Hvila – Štrauch, Štals, Toma