Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Košický zlatý poklad
Víťaz 33. ročníka pesničkovej súťažže Košický zlatý poklad Adrián Ondov (uprostred) počas preberania finančnej ceny v košickom Kulturparku. Bratislava, 15. október 2017. Foto: SITA/Jozef Palaščák
15. októbra 2017 KultúraHudba od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Košický zlatý poklad už pozná svojich víťazov

BRATISLAVA 15. októbra (WebNoviny.sk) – Najstaršia slovenská autorská pesničková súťaž už pozná tohtoročných víťazov. Rozhodlo sa o nich v sobotu večer v košickom Kulturparku. Do 33. ročníka Košického zlatého pokladu sa prihlásilo 140 piesní.

Na základe rozhodnutia výberovej komisie a SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko sa do finále prebojovalo 12 skladieb z celého Slovenska. Víťazov 14. októbra vybrala odborná porota v zložení Igor Timko, Peter Bič, Viktória Vargová, Juraj Vančík, Jindřich Bardon, Richard Jajcay a Juraj Hidvéghy.

Negatíva v podaní Adriána Ondova

Na 1. mieste sa umiestnila pieseň Negatíva v podaní autora Adriána Ondova, ktorý si odniesol finančnú cenu 1 000 eur. Absolútny víťaz rovnako dostane priestor na nahrávanie svojej piesne v nahrávacom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Skladba Sladké časy mám pred sebou autora Jordána Doriča a Milana Hredzáka v podaní skupiny LADIES AND GENITALS získala 2. miesto a finančnú cenu 750 eur. Na 3. mieste s finančnou cenou 500 eur skončila pieseň Miesto, kde spala láska autora Vladimíra Bisa a Váry Adama v podaní skupiny CATHARSIC.

Ladies and genitals

„Je prirodzené, že každá generácia má svoje hudobné idoly a ja verím, že aj vďaka Košickému zlatému pokladu bude mať tá najmladšia svoje. Som naozaj rád, že RTVS aj prostredníctvom tejto súťaže ponúka priestor na prezentáciu a propagáciu tvorby mladým hudobníkom a v rozhlasovom éteri ponúka novú slovenskú hudbu.“

„Ako organizátora ma najviac teší fakt, že Košický zlatý poklad je kvalitnou a renomovanou súťažou, ktorá každoročne oslovuje veľký počet autorov, interpretov a jej laureátom pomáha etablovať sa na našej hudobnej scéne. Víťazom gratulujem a teším sa na ďalší, už 34. ročník,“ povedal riaditeľ Štúdia RTVS Košice a zároveň riaditeľ súťaže Košický zlatý poklad Juraj Hidvéghy.

Televízny hudobný dokument z podujatia odvysiela Dvojka v sobotu 4. novembra o 18:00.

Pesničková súťaž Košický zlatý poklad vznikla v roku 1980, jej vyhlasovateľom a organizátorom je Štúdio RTVS Košice.

Doposiaľ na nej zaznelo 361 nových pôvodných slovenských piesní a k jej úspešným finalistom patrili napríklad Beáta Dubasová, Peter Nagy, skupiny No Name, Nocadeň, Iconito, Marián Čekovský, Peter Cmorík či Tomáš Buranovský.

Odporúčané články

Slovak Accordion Orchestra opäť spojí česko-slovenské spevácke esá Zverejnili nominácie na DOSKY 2017, najviac získalo Slovenské národné divadlo

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hudba

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...