Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kotleba
Nový banskobystrický župan Marian Kotleba. Foto: SITA/Ivan Fleischer
9. apríla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Kotleba v mesačníku BBSK oslavuje slovenský štát, tvrdí SaS

BANSKÁ BYSTRICA 9. apríla (SITA) – Mesačník Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktorý vydáva krajská samospráva v náklade 240-tisíc kusov a distribuuje ho do schránok občanom, sa zmenil na politický plátok predsedu BBSK Mariana Kotlebu a jeho Ľudovej strany Naše Slovensko.

Takto pre agentúru SITA zhodnotili jeho aktuálne druhé tohtoročné číslo predsedovia dvoch najsilnejších poslaneckých klubov v Zastupiteľstve BBSK Ľubica Laššáková a Ladislav Kukolík.

Februárové číslo mesačníka BBSK nájdete

—————————>

TU

.

Sulíkovci hovoria o propagande

Takzvané historické okienko v mesačníku Banskobystrického kraja Náš kraj je poľutovaniahodnou propagandou slovenského štátu z rokov 1939 až 1945, uvádza vo vyhlásení strana SaS k obsahu najnovšieho čísla mesačníka BBSK.

„Ignorovanie jeho totalitnej podstaty je urážkou všetkých obetí, ktoré má ten režim a jeho najvyšší predstavitelia na svedomí, „ píše sa vo vyhlásení. „Táto glorifikácia je na takej ,objektívnej’ úrovni, ako keby sme oslavovali elektrifikáciu a tony železa vyrobené za vlády komunistov v minulom storočí a ignorovali všetok ten teror, v ktorom to bolo dosiahnuté,“ uzatvára vyhlásenie.

Útoky na vedenie bez protistrany

Najnovšie číslo mesačníka neobsahuje žiadne informácie o činnosti organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK, krajských poslancov či o dôležitých udalostiach v kraji, ale väčšina článkov je venovaná Kotlebovi a jeho názorom a tiež útokom na krajské zastupiteľstvo či predchádzajúce vedenie kraja bez vyjadrenia protistrany.

Na titulke je článok Marian Kotleba oslobodil Úrad BBSK o tom, že 14. marca, „v deň slávneho 75. výročia slovenskej štátnosti“, dal Kotleba z budovy Úradu BBSK zvesiť vlajku Európskej únie. V čísle je aj článok o úspechoch slovenského štátu z rokov 1939 – 1945, kde sa píše napríklad to, že za prezidenta Tisa „sa žilo ako v nebi“, rozhovor s Kotlebom nazvaný Sto dní boja proti politickej mafii či článok Marian Kotleba bojuje za bezpečnosť, v ktorom sa občania môžu dočítať, ako Kotleba preveril informáciu o ilegálnej chovnej stanici psov.

Podľa Ľubice Laššákovej, predsedníčky klubu Smer-SD – KDH, ktorý má v Zastupiteľstve BBSK väčšinu poslancov, je maximálne nekorektné, keď sa noviny platené z peňazí všetkých občanov kraja menia na politický plátok.

Kotleba
Foto: www.vucbb.sk

Demagógia za peniaze občanov

„Ako si predseda dovoľuje všetkých občanov týmto obťažovať? Je to čistá demagógia za peniaze občanov,“ povedala Laššáková. Predseda klubu nezaradených poslancov Ladislav Kukolík je z najnovšieho čísla mesačníka Náš kraj nepríjemne prekvapený.

„Predseda Kotleba v ňom propaguje politické názory svoje a svojej politickej strany a to nie je slušné,“ povedal pre agentúru SITA Kukolík. Dodal, že tejto téme by sa mali poslanci venovať na piatkovom zasadnutí.

Najnovšie číslo mesačníka Náš kraj pobúrilo v Banskej Bystrici aj poslancov mestského zastupiteľstva. Na návrh poslankyne Ľudmily Priehodovej prijali k nemu na utorkovom zasadnutí uznesenie v znení: „Mestské zastupiteľstvo sa dištancuje od vyhlásení predsedu BBSK v mesačníku Náš kraj o oslobodení od Európskej únie a osláv 75. výročia slovenskej štátnosti.“

Hovorca BBSK Miroslav Belička zatiaľ neodpovedal na otázky, ktoré mu agentúra SITA k tejto téme poslala v utorok.

Mesačník Náš kraj

vychádza v tomto roku vďaka rozpočtovému provizóriu. V tohtoročnom rozpočte, ktorý krajské zastupiteľstvo schválilo koncom februára, na ne nie je vyčlenená žiadna suma.

Kotleba však rozpočet nepodpísal, jeho veto sa poslanci pokúsia prelomiť na najbližšom zasadnutí v piatok. Ešte začiatkom februára však vedenie kraja uzavrelo s firmou Polygrafia Gutenberg zmluvu za 20 088 eur na tlač a dodanie piatich vydaní mesačníka Náš kraj s mesačným nákladom po 240-tisíc kusov.

Odporúčané články

Kotleba odmieta podpísať rozpočet, kraj ostáva v provizóriu Kotlebove čistky na úrade vraj ušetria kraju desaťtisíce

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...