Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predseda BBSK Marian Kotleba počas prvej tlačovej besedy Banskobystrického samosprávneho kraja k fungovaniu BBSK. Foto: SITA
13. januára 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(10)

Kotleba vracia úder, odpoveďou na štvavú kampaň sú videá

BANSKÁ BYSTRICA 13. januára (WEBNOVINY) – Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marian Kotleba dnes informoval, že sa bude k rôznym otázkam vyjadrovať a obyvateľom kraja prihovárať prostredníctvom videospotov zverejňovaných na internete.

Podnety Beblavého chcel vraj vysvetliť naživo a transparentne

Ako dôvod uviedol podľa neho štvavú kampaň proti jeho osobe, ktorú podporujú mnohé médiá a týka sa podaní poslanca Národnej rady SR Miroslava Beblavého pre podozrenie na Kotlebovo porušenie ústavného zákona o konflikte záujmov.

“Ja osobne som bol pripravený vysvetliť naživo a veľmi transparentne a verejne všetky okolnosti, ktoré boli predmetom zavádzajúceho podania poslanca Národnej rady SR,” uviedol v dnešnom videospote Kotleba s tým, že sa zúčastňuje len na televíznych reláciách vysielaných naživo. Posťažoval sa, že takmer všetky médiá ignorujú jeho prácu pre ľudí a pre BBSK a preto sa rozhodol, že sa bude obyvateľom kraja a voličom prihovárať cestou videospotov.

“Cestou necenzurovaných videí, v ktorých chcem dať príležitosť všetkým, aby sa zoznámili so mnou ako predsedom samosprávneho kraja, so mnou ako osobou – s Marianom Kotlebom,” uzavrel svoj dnešný videopríhovor Kotleba. Na vysvetlenie podozrení, že porušil ústavný zákon o konflikte záujmov, videospot nevyužil, dosiaľ to neurobil ani iným spôsobom.

Video: Marian Kotleba oznámil, že sa bude vyjadrovať pomocou video-spotov

V prípade porušenia ústavného zákona príde Kotleba o kreslo

Poslanec Národnej rady SR Beblavý minulý týždeň informoval, že Zastupiteľstvu BBSK podal dva podnety na predsedu BBSK Kotlebu pre porušenie Ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov (o konflikte záujmov). Prvý sa týka finančných darov, ktoré Kotlebovi posielajú na jeho účet aj zamestnanci BBSK, čo v decembri potvrdil sám Kotleba. Podľa Beblavého za to Kotlebovi hrozí pokuta vo výške 12 mesačných platov.

Druhý sa týka Kotlebovho prevádzkovania živnosti aj vo funkcii predsedu BBSK, za čo mu podľa Beblavého hrozí pokuta vo výške šiestich platov. Podľa názoru Ľubice Laššákovej, predsedníčky poslaneckého klubu Smer-SD – KDH, ktorý má v Zastupiteľstve BBSK väčšinu, hrozí Kotlebovi za porušenie ústavného zákona až zánik mandátu predsedu kraja. Zastupiteľstvo BBSK by sa malo Beblavého podnetmi zaoberať na najbližšom zasadnutí začiatkom februára.

Odporúčané články

Kotleba tvrdí, že úradníci BBSK ho obdarúvajú dobrovoľne Primátor Tisovca na protest odstúpil z funkcie poslanca BBSK

Témy

Diskusia

patriot39 Stále nerozumiem len jednej veci. Prečo nikto nedal do laty tých smiešnych chudáčikov. Beblavý, tak ako má to sprosté meno má rečovú vadu. Chodil možno logopédovi , ale je len \"Bebavý\" a z toho sa budú smiať naše deti. Snívam,... je to tak Ja Kotlebu moc nemusím, myslím si, že nemá na politika. Ale má v niečom excelentnú pravdu a to najmä z pohľadu objektivity našich médií, ktoré vlastne nemajú ani štipku objektivity. Sú zreteľne tendenčne zamerané a viditeľne z nich trčí plnenie... jaj kotleba stoji na mieste a preslapuje a za 4 roky nic nepokazi ani neurobi To je v poriadku! Na hruškách by ho nachytali vtedy, keby bol takú hlúposť zatĺkal! Ako Clinton húlenie od Lewinskej! Keby bol ten chuj povedal rovno, vyfajčila ma páni, a čo vás po tom, bol by ostal aspoň chlap a brblavým chujkom... Láhef Veškrno Ozaj - z akého dôvodu odmietol poslanec Brblavý rozhovor s Kotlebom v priamom TV prenose.Však mal toľko kompromitujúcich argumentov na Kotlebu ... Nechápem Brblavého - taký čestný,priamy, zodpovedný poslanec NR SR a celkom taký milučký človek......Veď mal takú veľkú možnosť...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

DRAN.sk

Dámskajazda

NAJKY.sk

Podnikam.sk

Autolike.sk

najAPPKY.sk

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...