Kouč Kozák letel do Turecka, sledoval Bakoša s Breznaníkom

Ján Kozák
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák počas tréningu pred prípravným stretnutím s Maltou a úvodným zápasom kvalifikácie ME 2016 proti Ukrajine. Senec, 31. august 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) – Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák spoločne s asistentom Štefanom Tarkovičom pricestovali v nedeľu neskoro večer do Turecka. V „krajine polmesiaca“ budú obaja sledovať prípravné stretnutia slovenských klubov ako aj iných tímov z celej Európy, ktoré si v Turecku rozložili tréningové kempy pred jarnou časťou sezóny 2014/2015.

„V pondelok si trénerská dvojica slovenskej reprezentácie pozrela tréning Senice a potom aj celé alebo časti duelov Ružomberka, Zlatých Moraviec, Liberca a Sparty Praha. Kormidelníkov SR potešilo, že do zápasového procesu sa zapojili aj Michal Breznaník a Marek Bakoš, ktorí mali v nedávnej minulosti zdravotné problémy,“ uvádza oficiálne konto Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na Facebooku.

Bakoš sa do streleckej listiny nezapísal

Tridsaťjedenročný útočník Bakoš prestúpil z Viktorie Plzeň do ďalšieho tímu najvyššej českej súťaže FC Slovan Liberec, kde podpísal zmluvu na 1,5 roka. V pondelok odohral za tím spod Ještěda celé stretnutie proti ukrajinskému Metallurgu Doneck (1:3), do streleckej listiny sa nezapísal.

V drese Sparty Praha odohral ďalší člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie Breznaník záverečných deväť minút zápasu v Turecku proti ruskému klubu Rubin Kazaň (2:4), keď v 81. minúte vystriedal Ladislava Krejčího. Dvadsaťdeväťročný rodák z Revúcej Breznaník neskóroval, na trávnik prišiel za stavu 2:3, „rudí“ v 90. minúte ešte inkasovali štvrtý gól Ozdojeva.

Pozrú si aj zápasy Košíc a Trenčína

Na duo trénerov futbalistov Slovenska Kozák – Tarkovič čaká aj v utorok v „krajine polmesiaca“ sledovanie stretnutí. „Okrem rozhovorov a iných zápasov si zo slovenských tímov pozrú zápasy MFK Košice a AS Trenčín,“ dopĺňa informácie oficiálne konto SFZ na Facebooku.

„Východniari“ si v rámci herného sústredenia zmerajú sily s MTK Budapešť, úradujúci vicemajster z Trenčína nastúpi proti dánskemu klubu Esbjerg fB, za ktorý chytá brankár Martin Dúbravka.

Viac k osobe Ján KozákJán Kozák st.Marek BakošMartin DúbravkaMichal BreznaníkRubin KazaňŠtefan Tarkovič