Kovalík na Roland Garros potrápil nasadenú desiatku, ale trojhodinovú bitku prehral

Jozef Kovalík
Slovenský tenista Jozef Kovalík. Foto: archívne, SITA/AP.

PARÍŽ 27. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský kvalifikant Jozef Kovalík prehral za 185 minút 6:4, 1:6, 5:7, 6:7 (5) s desiatkou turnaja, Španielom Pablom Carrenom-Bustom, v nedeľňajšom stretnutí 1. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom podujatí tenisovej sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (27. mája – 10. júna).

Vlani podľahol Wawrinkovi

Dvadsaťpäťročný Kovalík (147. v rebríčku ATP) a o rok starší Carreno-Busta (11.) dosiaľ proti sebe nastúpili iba na turnaji nižšej kategórie futures pred 5 rokmi v Španielsku s úspešným koncom pred Carrena-Bustu.

Bývalý 109. hráč počítačového poradia Kovalík si postup do hlavnej súťaže na parížskej antuke vybojoval v trojkolovej kvalifikácii.

Minulý rok štartoval prvýkrát v hlavnej súťaži Roland Garros, v 1. kole podľahol favorizovanému Švajčiarovi Stanovi Wawrinkovi 2:6, 6:7 (6), 3:6. Medzi juniormi v Paríži Kovalík v rokoch 2009 a 2010 neprešiel úvodným kolom.

Štvrtýkrát v „main draw“ grandslamu

Úvodné dejstvo patrilo slovenskému tenistovi, využil prvý setbal pri svojom podaní a ukončil set v pomere 6:4. Druhý set mal jednoznačný priebeh, Carreno-Busta v ňom zvíťazil hladko 6:1. Aj tretí set rozhodol vo svoj prospech španielsky tenista, keď využil na príjme tretí setbal a získal ho v pomere 7:5.

Štvrtý set dospel po vyrovnanom priebehu až do tajbrejku, v ktorom Kovalík viedol už 5:3, no Carreno-Busta štyrmi bodmi v rade nedopustil pokračovanie stretnutia a triumfoval v celom zápase po viac ako trojhodinovom boji.

Zverenec Borisa Borgulu v rámci programu NTC Kovalík si v minulosti zahral v hlavnej singlovej súťaži na turnajoch „veľkej štvorky“ medzi dospelými trikrát. Okrem minuloročnej premiéry na Roland Garros to bolo aj na melbournských Australian Open 2016 a a tiež newyorských US Open 2016

Roland Garros – dvojhra – 1. kolo

Pablo Carreno-Busta (Šp.-10) – Jozef Kovalík (SR) 4:6, 6:1, 7:5, 7:6 (5) za 185 minút